Lietuvoje

2017.04.11 18:13

Apleista Šeškinės ozo teritorija nebus tvarkoma

Artimiausiu metu apleista gamtos paminklo – Šeškinės ozo – teritorija nebus tvarkoma. Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) Projektų valdymo skyriaus vedėjos Ilonos Juchno, klausimas dėl relikto tvarkymo atidėtas dėl lėšų stokos bei pirmenybės teikimo svarbesniems objektams.

„Balandžio 6-ąją vyko pasitarimas, kuriame planavome, kaip bus panaudotos Europos Sąjungos struktūrinės lėšos. Šeškinės ozo teritorijos tvarkymas nėra planuojamas – tiek dėl finansavimo stokos, tiek dėl prioritetiškumo“, – sakė I. Juchno.

Kadangi Šeškinės ozas nėra numatytas prioritetinių objektų sąraše, klausimas paliktas tolimesniam svarstymui. VSTT Projektų valdymo skyriaus vedėja teigė, jog „viskas priklausys nuo to, kaip seksis su dabartiniais prioritetiniais objektais.“

2013 m. nedidelė dalis gamtos paminklo aplinkos buvo pritaikyta lankymui ir gyventojų poilsiui. VSTT šioje teritorijoje įrengė takelius, suoliukus, šiukšliadėžės bei stendus.

„Buvo parengtas projektas pagal tuo metu turėtą finansavimą ir sutvarkyta tik ta dalis, kurią galėjome tvarkyti. Taip pat tada atsirado problemų ir su privačia žemės nuosavybe, prie kurios negalėjome prieiti“, – komentavo I. Juchno.

Šiuo metu gamtinio paminklo teritorija netvarkinga – po žiemos Šeškinės oze mėtosi atliekos, ten telkšantis tvenkinys taip pat neprižiūrėtas.

Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento Miesto tvarkymo ir aplinkos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius patikino, kad savivaldybė nuolat prižiūri minėtą teritoriją – renka šiukšlės, šienauja teritoriją palei takus, geni medžius. „Artimiausiu metu sutvarkysime ir parke esantį vandens telkinį“, – žadėjo G. Runovičius.