Lietuvoje

2017.04.11 11:40

Žiedadulkių sukeliama alergija: ką derėtų įsidėmėti

Ne visi jaučia, kad šiuo metu ore jau yra žiedadulkių, tačiau, pasak gamtininkų, jų užfiksuota jau vasario pradžioje. Ką alergiškiems žmonėms svarbu apie jas žinoti?

Pasak Šiaulių universiteto profesorės Ingridos Šaulienės, šiuo metu jau žydi uosialapis klevas, skleidžiasi beržų žirginėliai. Tiesa, juos mėgstantiems alergiškiems žmonėms specialistė pataria šventinį stalą puošti šakelėmis be žirginėlių.

„Galima leisti išsprogti lapeliams, ir jie jau nebesukels alergijos. Juolab kad iš vieno žirginėlio gali išbirti milijonai žiedadulkių, kai įsijautrinimui žmonėms, kurie yra jautrūs, užtenka šimto žiedadulkių“, – sako I. Šaulienė.

Pasak jos, alergiškiems žmonėms nuo pavasario neatsiejamų „kačiukų“ derėtų nesinešti namo, jeigu jau matyti jų geltonos kuokelės.

„Kol „kačiukai“ neišskleidė savo geltonų kuokelių, tada juos galima parsinešti ir puoštis, bet kai jie jau skleidžia žiedadulkes, derėtų to namie neturėti, ypatingai turint mažus vaikus, kurie labiau jautrūs“, – sako I. Šaulienė.

Pasak profesorės, apsisaugoti nuo žiedadulkių galime imdamiesi paprastų priemonių – grįžę iš lauko išsišukuodami plaukus, kad žiedadulkės nesklistų kambaryje, vėdindami kambarius iš ryto, kol oras drėgnas, lauke nedžiaudami skalbinių ir kt.

Daugiau apie tai – įraše.