Lietuvoje

2017.04.11 10:14

Prezidentūra: reikalinga mokyklų programų revizija

ELTA2017.04.11 10:14

Prezidentūros nuomone, pirma reikia peržiūrėti visas mokyklų programas ir tik tada spręsti klausimą dėl mokslo metų ilginimo poreikio.

„Nesinori nei pritarti, nei nepritarti konkrečiai šituo klausimu, nes, mūsų įsitikinimu, turėtų būti kitas klausimas keliamas pirmiau – tai yra, mokyklų programų revizija – ir pasižiūrėta, koks yra mokymosi turinys mokykloje, ko reikia, ko nereikia, kas atitinka laikmetį, kas jo neatitinka, ir tada, pamačius bendrą paletę, (spręsti – ELTA) ar čia mums reikia daugiau žinių, daugiau laiko, ar mums kaip tik jau šitas laikmetis sako, kad kažkokių dalykų nebereikia“, – sakė prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė.

Pasak prezidentūros atstovo, peržiūrėjus bendrojo ugdymo programas pasimatytų, ar reikia ilgesnių mokslo metų.

„Pats metų ilginimas yra tik instrumentas, o instrumentai negali tapti tikslu. Iš Švietimo ministerijos norėtume, kad į tą klausimą būtų žiūrima kompleksiškiau ir pateikiama ne atskira detalė, o bendras visuminis matymas su siūlymu, ką reikėtų keisti“, – sakė M. Lingė.

Pirmadienį prieš ŠMM planus mokslo metus ilginti apie 2 savaites protestą surengė švietimo profesinės sąjungos ir mokinių organizacijos, teigiančios, kad ilgesnis mokymosi laikas nereiškia kokybiškesnių pasiekimų. ŠMM šiuo metu siūlo kitus mokslo metus ilginti 10–15 mokymosi dienų, o mokytojų atostogų dėl to netrumpinti. Pedagogai dabar atostogauja 56 dienas, o mokinių atostogos vasarą trunka 90 dienų.