Lietuvoje

2017.04.10 16:36

J. Petrauskienė: Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre rasta pažeidimų

Skirmantas Malinauskas, 15min.lt2017.04.10 16:36

15min publikavo keletą žurnalistinių tyrimų apie Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą (KMPMC). Prabangūs automobiliai, asmeninėms reikmėms naudojams nekilnojamasis turtas, fiktyvūs studentų sąrašai. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė teigia, kad ši informacija bus kruopščiai patikrinta, o kai kurie piktnaudžiavimai matomi jau dabar.

Švietimo ir mokslo ministerija šiuo metu atlieka auditą KKMPMC. „Pirminiai audito rezultatai kelia klausimų apie profesinio rengimo centro veiklos skaidrumą – ar tikrai tinkamai naudojamos valstybės lėšos, ar jos visos skiriamos mokyklos, o ne jos vadovų gerovei užtikrinti.

Brangus automobilis pirktas neturint Švietimo ir mokslo ministerijos leidimo, o tai yra būtina įsigyjant nustatytą sumą viršijančią prekę.

Taip pat auditorių paprašiau kruopščiai patikrinti 15min skelbiamą informaciją ir papildomai ministerijai pateiktus skundus. Negali likti jokių abejonių“, – sakė ministrė.

15min yra gavusi KMPMC vadovės Laimutės Anužienės paaškinimus, kad visi sprendimai priimti laikantis įstatymų ir Valstybės kontrolės pateiktų rekomendacijų.

Redakcija paprašė šios institucijos komentaro, kaip L.Anužienės noras profesinės mokyklos filialą perkelti greta Vilniaus Rotušės atitinka Valstybės kontrolės rekomendacijas.

Valstybės kontrolės audito departamento direktorė Rasa Gabrilavičienė teigė, kad rekomendacijų tikslas buvo skaidrinti ES lėšų paskirstymą ir užtikrinti jų efektyvų panaudojimą:

„ŠMM rekomendavome įvertinti papildomos įrangos įsigijimo tikslingumą ir tai, ar ji suteiks galimybių vykdyti mokymo programas. Taip pat siūlėme vertinti, ar renovacijai prašomos lėšos yra pagrįstos.“

Pasak departamento direktorės, ateinančiame ES paramos periode planuojami 49 mln. eurų praktinio mokymo centrų plėtrai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.