Lietuvoje

2012.06.29 10:48

Teisėjų taryba pritarė N. Venckienės atleidimui

15 už, 2 – prieš. Tokius rezultatus penktadienį išvydo Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė, kurios atleidimo iš pareigų klausimą svarstė Teisėjų taryba.

15 už, 2 – prieš. Tokius rezultatus penktadienį išvydo Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė, kurios atleidimo iš pareigų klausimą svarstė Teisėjų taryba.

Pritarus prezidentės dekretui dėl N. Venckienės atleidimo iš pareigų savo noru, šalies vadovei beliks pasirašyti dekretą.

N. Venckienė iš pareigų prašė atleisti nuo pirmadienio, todėl Dalia Grybauskaitė dekretą greičiausiai pasirašys dar penktadienį.

Nuo šio klausimo nagrinėjimo nusišalino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) ir Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius.

„N. Venckienė savo pastarųjų kelių dienų pareiškimuose nurodo, kad viena iš priežasčių, dėl ko ji palieka teismų sistemą, yra dėl mano asmens – kad nekiltų jokių abejonių mano pozicija, aš nusišalinsiu“, – sakė jis.

Prieš pradedant svarstyti N. Venckienės atleidimo klausimą dviejų žmonių nužudymu įtariamo Drąsiaus Kedžio sesuo buvo įspėta, kad nekeltų sumaišties.

„Taryboje vyksta tik konstruktyvios diskusijos, jeigu jūs bandysite bent kokiu būdu sukelti, kaip visur, savo elgesiu tam tikrą įtampą arba sumaištį, mes imsimės priemonių“, – N. Venckienę įspėjo G. Kryževičius.

Svarstant atleidimo iš pareigų klausimą jis posėdžių salėje nedalyvavo.

„Tai yra paprastas kreipimasis, jis niekuo nesiskiria nuo kitų – tiesiog gautas prašymas atleisti iš pareigų savo noru, prezidentė patenkino ir kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl patarimo“, – Prezidentės patarėjas Ernestas Rimšelis nesureikšmino N. Venckienės atleidimo iš pareigų.

„Iš esmės, ką išdėsčiau savo pareiškime, viską palaikau ir prašau atleisti iš Kauno apygardos teismo teisėjos pareigų“, – kreipdamasi į tarybos narius tepasakė N. Venckienė.

Pritarus N. Venckienės atleidimui iš pareigų, ji dėkojo Prezidentei, kad buvo neatleista prieš metus.