Lietuvoje

2017.04.10 09:16

Lietuva nepripažįsta „rinkimų“ ir „referendumo“ Pietų Osetijoje

LRT.lt2017.04.10 09:16

Reaguodama į pranešimus apie balandžio 9 dieną okupuotame Gruzijos Cchinvalio regione (Pietų Osetijoje) vykusius vadinamuosius „prezidento rinkimus“ ir „referendumą“ dėl regiono pavadinimo keitimo, Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) pareiškia, kad nepripažįsta jų teisinio pagrindo ir rezultatų bei smerkia tęsiamas pastangas įtvirtinti šio Gruzijos regiono aneksiją, teigiama URM pranešime žiniasklaidai.

„Lietuvos užsienio reikalų ministerija pakartotinai reiškia tvirtą paramą Gruzijos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Pabrėžiame Tarptautinių Ženevos diskusijų svarbą užtikrinant saugumą ir stabilumą regione bei siekiant taikiai išspręsti šį konfliktą“, – rašoma ministerijos pranešime.

Lietuva dar kartą ragina Rusijos Federaciją įgyvendinti prisiimtus tarptautinius įsipareigojimus pagal 2008 m. rugpjūčio 12 d. paliaubų susitarimą ir vėliau patvirtintas šio susitarimo įgyvendinimo priemones, įskaitant nevaržomą ES stebėjimo misijos ir humanitarinių organizacijų patekimą į Gruzijos Abchazijos ir Cchinvalio regionus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.