Lietuvoje

2017.04.09 14:15

Kauno zoologijos sodas bus atnaujintas iki 2020-ųjų

BNS2017.04.09 14:15

Beveik 80 metų veikiantis ir iš esmės neremontuotas Kauno zoologijos sodas bus atnaujinamas – 11,6 mln. eurų vertės darbus numatoma pradėti šių metų pabaigoje, o baigti iki 2020 metų pradžios. Pareigūnai sako, kad rekonstravus sodą, didžiausias dėmesys bus skirtas gyvūnų gerovei.

„Šiuo metu rengiama techninė specifikacija, ir iki liepos pradžios turėtų būti paskelbtas rangos darbų pirkimas. Jis gali užtrukti 2–5 mėnesius, todėl zoologijos sodo rekonstrukcija gali prasidėti šių metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje. Rekonstrukcija truks dvejus metus“, – BNS sakė aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

Anot jo, atnaujinus sodą, jame bus įrengtas veterinarijos ir karantino pastatas, gerinamos gyvūnų gyvenimo sąlygos, įrengta švietimo klasė moksleiviams.

„Dabar karantino išvis nėra, ir tai neleidžia spręsti daugelio problemų. Bus investicijos į švietimo klasę mokiniams. Dar bus atlikta eilė darbų, susijusių su gyvūnų gerovės gerinimu: bus plečiami aptvarai, gerinami žiemos patalpos. Rekonstrukcija vyks sodą skirstant dalimis, kad gyvūnai nenukentėtų. Gyvūnų gerovės klausimas rekonstrukcijos metu yra aukščiau visko“, – kalbėjo M. Norbutas.

Jo teigimu, zoologijos sodas per rekonstrukciją nebus uždarytas.

Aplinkos ministerijos duomenimis, zoologijos sodui atnaujinti skirta 11,584 mln. eurų, iš jų – 9,847 mln. eurų Europos Sąjungos regioninio plėtros fondo lėšos.

Zoologijos sodas Kaune atidarytas 1938 metais, jame šiuo metu yra apie 250 skirtingų gyvūnų rūšių ir apie 2000 gyvūnų. 2013 metais dėl prastos būklės Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacija panaikino Kauno zoologijos sodo, kaip pilnateisio nario, statusą ir pakeitė jį į kandidato.