Lietuvoje

2017.04.08 11:00

Vilniaus kunigas viešai prisipažino vaikystėje patyręs lytinę dvasininko prievartą

BNS2017.04.08 11:00

Praėjusį sekmadienį Šv. Petro ir Povilo bažnyčios Vilniuje rezidentas kunigas Kęstutis Ralys per pamokslą tikinčiųjų bendruomenei atvirai pasakojo apie patirtą lytinę prievartą, rašo „Lietuvos rytas“.

Kunigas pasakojo, kad seminarijoje studijavęs klierikas pasikvietė jį, 12 metų klapčiuką, su kitais paaugliais į kleboniją. Dvasininkas žaidė su berniukais šaškėmis, domino, pasiūlė parūkyti cigarečių „Kosmosas“, o naktį prisėlinęs lytiškai išnaudojo. K.Ralys per pamokslą prisiminė ir po to buvusius įvykius – kaip nedrįso papasakoti motinai apie patirtą lytinę prievartą, ką jautė, kai išgirdo, jog juo pasinaudojęs seminaristas įšventintas į kunigus ir dirba Baltarusijoje, kaip kreipėsi į Bažnyčios vadovus ir papasakojo apie patirtą skriaudą.

„Kalbėdamas mačiau nuleistas žmonių akis. Po pamokslo niekas nepriėjo, niekas nekalbėjo ir niekas nieko neklausė“, – po pamokslo dienraščiui sakė kunigas.

Balandžio pirmąjį sekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose skaitytas Lietuvos vyskupų kreipimasis, pirmąkart raginęs melstis už seksualinės prievartos aukas, ypač vaikus ir jaunimą, kurie patyrė lytinį smurtą.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5