Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.07 12:40

R. Karoblis: Lietuva pasirengusi ir toliau Ukrainai padėti ginkluote

BNS, LRT.lt 2017.04.07 12:40

Lietuva pasirengusi ir toliau Ukrainai teikti pagalbą ginkluote bei amunicija, sako Lietuvos krašto apsaugos ministras.

„Turime patikrinti savo arsenalą, nes mums ir patiems reikalinga ginkluotė“, – viešėdamas Kijeve sakė Raimundas Karoblis.

Jis su premjeru Sauliumi Skverneliu dalyvavo Kijevo saugumo forume.

Ministro teigimu, Lietuva 2015–2016 metais perdavė Ukrainai sovietinių sunkiųjų kulkosvaidžių ir amunicijos, kurie Lietuvos karinėms pajėgoms nebereikalingi.

„Turime peržiūrėti kokios mūsų galimybės, nes didelę dalį šių atsargų jau esame perdavę. Kita vertus, esame pasirengę tęsti šį procesą, bent jau tokia mūsų politinė pozicija“, – tvirtino R. Karoblis.

Pirmą kartą Lietuva ginkluotės elementų Ukrainai perdavė 2014 metais, netrukus po to, kai Ukrainos rytuose prasidėjo konfliktas tarp Rusijos remiamų separatistų ir vyriausybės pajėgų.

Pernai perduotas 150 tonų amunicijos krovinys, jį daugiausia sudarė įvairių modifikacijų „Kalašnikovo“ šaudmenys, neatitinkantys NATO standartų. 

10-ajame Kijevo saugumo forume R. Karoblis taip pat pabrėžė, kad būtina stiprinti visuomenės atsparumą propagandai.

„Kalbant apie saugumo iššūkius šiandieniniame pasaulyje, kurie yra ne vien konvenciniai, būtina stiprinti visuomenės atsparumą propagandai, sąmoningumą. Iššūkių daug ir jie reikalauja įvairiapusio atsako“, – sakė krašto apsaugos ministras.

R. Karoblis Kijeve taip pat akcentavo, kad „energetinis saugumas, energetika naudojama kaip ginklas – tai parodo ir „North Stream II“ projektas, kuriuo siekiama „nuskausminti“ Ukrainą ir skaldyti Europą. Dar neseniai Lietuva mokėjo aukščiausią kainą už dujas, bet investuodami į infrastruktūrą, mes sugebėjome tapti nepriklausomais“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi