captcha

Jūsų klausimas priimtas

Minima sveikatos diena

Penktadienį minima pasaulinė sveikatos diena. Šįmet ji skiriama depresijai, siekiant ją išgyvenančius žmones paskatinti ieškoti pagalbos. Taip pat dėmesys skiriamas ir užkrečiamosioms ligoms. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad Lietuvoje privalomai registruojamos 82 užkrečiamosios ligos. Jos kasmet sudaro iki 20 proc. visų registruotų ligų Lietuvoje. Vaikai ir darbingo amžiaus žmonės serga dažniausiai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasaulio sveikatos organizacijos analizė rodo, kad tikimybę susirgti depresija turi vidutiniškai kas penkta moteris ir kas dešimtas vyras.

Organizacijos duomenimis, depresija yra dažniausias suaugusių žmonių psichikos sutrikimas, o pagal sergamumo sukeliamą naštą atsiduria ketvirtoje vietoje tarp visų ligų.

Medikai skelbia, kad sergančiųjų depresija skaičius pasaulyje auga, ja serga vis jaunesni žmonės.

Prognozuojama, kad 2020-aisiais ligų paplitimo skalėje depresija atsidurs antroje vietoje, po širdies ir kraujagyslių ligų.

Kas penkta Lietuvoje registruojama liga – užkrečiamoji

ULAC duomenimis, 2016 m. Lietuvoje užregistruota 847 tūkst. 112 susirgimų užkrečiamosiomis ligomis, iš kurių didžiausią dalį (95,8 proc.) sudarė sergamumas ligomis, kurios plinta oro lašeliniu būdu, tarp kurių daugumą – 98,2 proc., sudarė sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu.

Likusią užkrečiamųjų ligų susirgimų dalį sudarė: per maistą ir vandenį plintančios infekcijos – 2,81 proc., zoonozės – 0,42 proc., lytiškai plintančios infekcijos bei virusiniai hepatitai B ir C – 0,11 proc. ir kitos infekcinės ligos – 0,83 proc.

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, įvertinęs epidemiologinę situaciją ir statistinius duomenis, kasmet  parengia leidinį „Sergamumo užkrečiamosiomis ligomis Lietuvoje apžvalga“. Medikai primena, kad užkrečiamųjų ligų padeda išvengti skiepai, rankų higiena ir atsakingas elgesys.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close