Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.06 17:25

Lietuvos parama Ukrainai – 40 valstybinių stipendijų gabiems studentams

LRT.lt 2017.04.06 17:25

Jau antrus metus Švietimo ir mokslo ministerija skirdama stipendijas pagal Lietuvos valstybinių stipendijų programą ypatingą dėmesį skiria Ukrainos studentams. Šiuo metu paskelbtas kvietimas pilnai finansuojamoms magistrantūros studijoms, kuriame iš 70 numatytų valstybinių stipendijų net 40 skirta Ukrainos piliečiams, rašoma pranešime spaudai.

Ketvirtadienį Kijeve, parodos „Studijuok Lietuvoje“ išvakarėse, įvyko spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje įgaliotasis ministras Gvidas Kerušauskas, Švietimo mainų paramos fondo direktorės pavaduotoja Žana Orlova. Spaudos konferencijoje savo nuomonę apie studijas mūsų šalyje išsakė ir Ukrainos studentai Kateryna Khozroshyna, 2010 metais baigusi LCC Tarptautinį universitetą, bei Vitaliy Petriv, kuris šiuo metu studijuoja magistrantūroje Vytauto Didžiojo universitete.

„Draugiška akademinė aplinka,  dėstytojai atvykstantys iš užsienio, ir tai, kad studijų metu gali gilintis ne tik į pasirinktą dalyką, bet įgyti platų išsilavinimą, taip pat atlikti praktiką pasirinktoje tarptautinėje organizacijoje – suteikė žinių ir pasitikėjimo, kurias pritaikysiu po studijų grįžęs į savo šalį. Noriu padėti Ukrainai augti ir integruotis į Europą“, – sakė politikos mokslus studijuojantis Vitaliy Petriv.

Šį penktadienį, balandžio 7 dieną, Ukrainos sostinėje Kijeve bus surengta Lietuvos aukštojo mokslo paroda „Studijuok Lietuvoje“, skirta supažindinti ukrainiečius su studijų galimybėmis Lietuvoje. Parodoje dalyvaus 16 aukštųjų mokyklų, kurios pristatys studijas anglų bei rusų kalbomis. Lietuvoje šiuo metu studijuoja daugiau kaip 4800 užsieniečių, pasirinkusių pilną bakalauro arba magistro studijų programą, 344 iš jų – Ukrainos piliečiai.

Švietimo mainų ir paramos fondo duomenimis, per pastaruosius metus tarptautinių studentų skaičius visoje šalyje augo. Draugiški, atviri šalies miestai ir šiuolaikiška, pažangi akademinė bendruomenė šiemet tikisi dar daugiau paraiškų iš užsienio studentų. Vienas iš svarbesnių kriterijų užsienio studentams yra studijų kokybės ir kainos santykis. Lietuvos universitetai siūlo šiuolaikiškas, modernias studijų programas nuo nanotechnologijų iki vizualiųjų komunikacijų dizaino už įkandamą kainą.

Be to, pragyvenimo išlaidos mūsų šalyje, palyginus su kitomis ES šalimis, yra žymiai mažesnės. Studijos Lietuvos universitetuose atveria ir daugiau galimybių studentams – pasinaudoję įvairiomis programomis, tarp jų ir ES programa „Erasmus+“, jie gali išvykti pusmečiui ar metams atlikti praktiką didžiosiose pasaulio įmonėse užsienio šalyse.

2016 metais pagal Valstybinių stipendijų programą, Lietuvos aukštosiose mokyklose buvo priimta beveik 250 užsieniečių iš 25 užsienio šalių. Iš jų 120 studentų Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros mokymams, 29 studentai trumpalaikėms ir baltistikos studijoms ir 26 tyrėjai mokslinių tyrimų vizitams. Dieninės magistrantūros studijos finansuotos 67 studentams. Iš jų 40 ukrainiečiai, kiti Baltarusijos, Armėnijos, Gruzijos, Azerbaidžano, Kazachstano ir Kinijos piliečiai.

Nuo 1997-ų metų veikiant Lietuvos valstybinių stipendijų programa ne tik užtikrina galimybę Lietuvos studentams ir dėstytojams studijuoti bei stažuotis užsienyje, bet taip pat suteikia galimybę užsieniečiams pasisemti žinių Lietuvoje. Švietimo mainų paramos fondas šią programą administruoja nuo 2007-ų metų.

Daugiau informacijos apie valstybinių stipendijų programą ir paskelbtus konkursus – čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi