Lietuvoje

2017.04.06 14:37

M. Adomėnas išsaugojo teisinę neliečiamybę

DELFI.lt2017.04.06 14:37

Seimo narys konservatorius Mantas Adomėnas išsaugojo teisinę neliečiamybę.

Tai paaiškėjo ketvirtadienį Seimui antrą kartą balsuojant dėl jo imuniteto. 

Antroji Seimo sudaryta laikinoji komisija, kuriai vadovavo Seimo narė Agnė Širinskienė, rekomendavo Seimui leisti patraukti M. Adomėną baudžiamojon atsakomybėn, bet Seimas tam nepritarė. Už tai balsavo 58 Seimo nariai, prieš buvo 4, susilaikė 1 parlamentaras. 

Prieš balsavimą Seimo narys M. Adomėnas piktinosi, kad dar kartą jam tenka stovėti toje pačioje vietoje, toje pačioje byloje, Statutas interpretuojamas taip, kaip patinka. „Vyksta parodomasis procesas, kuris nieko su teise ir teisingumu neturi“, – apgailestavo jis. 

Beje, anksčiau sudaryta Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl M. Adomėno teisinės neliečiamybės balsų dauguma nesutiko, kad M. Adomėnas būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip būtų suvaržyta jo laisvė.

Tačiau kovo 23 d. parlamentarai nepritarė jos išvadai. Po tokio balsavimo Seimas atsidūrė dviprasmiškoje situacijoje, nes ji Statute nereglamentuota. 

Siekdamas išspręsti problemą, Seimas sudarė naują laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį M. Adomėną.

M. Adomėno imunitetą prašė naikinti Vilniaus apygardos teismas pagal pareiškėjos žurnalistės Rūtos Janutienės skundą dėl šmeižto. R. Janutienė iš M. Adomėno siekia prisiteisti 5 tūkst. eurų neturtinės žalos už jo 2015 m. rugsėjį Seime surengtos spaudos konferencijos metu išsakytus teiginius R. Janutienės atžvilgiu. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.