Lietuvoje

2017.04.06 14:37

Vietoj M. Basčio išrinktas Seimo pirmininko pavaduotojas

LRT.lt2017.04.06 14:37

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pavaduotoja tapo Socialdemokratų partijos atstovė Irena Šiaulienė. 

Už jos kandidatūrą balsavo 73 Seimo nariai, prieš buvo 21 ir 13 susilaikė.

I. Šiaulienė – penktoji, patvirtinta Seimo pirmininko pavaduotoja. Šiuo metu šias pareigas eina Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Rima Baškienė (Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja) ir Arvydas Nekrošius, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Gediminas Kirkilas ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Irena Degutienė.

I. Šiaulienė parlamente nepertraukiamai dirba septintą kadenciją nuo 1992 metų, yra baigusi Vilniaus universitetą (Istorijos fakultetą) ir turi humanitarinių mokslų daktaro laipsnį. 1976–1992 m. Seimo narė dirbo dėstytoja Kauno politechnikos instituto Klaipėdos fakultete (dabar – Klaipėdos universitetas).

Šiuo metu I. Šiaulienė yra Socialdemokratų frakcijos seniūnė. 

Naujo Seimo pirmininko pavaduotojo prireikė po to, kai socialdemokratas M. Bastys, paragintas V. Pranckiečio, atsistatydino. Seimo pirmininkas tada iš VSD gavo informacijos, kad M. Bastys negali dirbti sus slapta medžiaga. 

Į Seimo pirmininko pavaduotojus iš Socialdemokratų partijos visų pirma buvo siūlytas partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, bet tuomet Seimas balsavo prieš tokią kandidatūrą ir patvirtintas M. Bastys. 

Seimo statute įtvirtinta, kad Seimo pirmininko pavaduotojai renkami slaptu balsavimu. Kandidatas laikomas išrinktu, jeigu už jį balsavo daugiau kaip pusė balsavusiųjų Seimo narių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.