Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.05 17:16

Su Airijos atstovu aptarti ES ir dvišalio bendradarbiavimo klausimai

LRT.lt 2017.04.05 17:16

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius trečiadienį susitiko su Airijos Europos reikalų valstybės ministru Dara Murphy, rašoma pranešime spaudai. Dvišalėse konsultacijose aptarti aktualūs Europos Sąjungos darbotvarkės ir dvišalio bendradarbiavimo klausimai. 

„Airija ir Lietuva – artimos ES partnerės, galinčios pasigirti sutampančiu požiūriu daugeliu užsienio politikos klausimų. Tikimės ir ateityje išlaikyti nuoseklų ir kryptingą abiejų šalių bendradarbiavimą“, – teigė viceministras.

Kalbėdamas „Brexit“ tema, Airijos atstovas pabrėžė būtinybę ES derybose su išstojančia Jungtine Karalyste (JK) atsižvelgti į išskirtinę Šiaurės Airijos situaciją bei siekį išsaugoti taikos procesą.

Viceministras akcentavo Lietuvai aktualius JK dirbančių, studijuojančių ir gyvenančių ES piliečių statuso ir teisių bei sukurtų ekonominių ryšių išsaugojimo, JK narystės metu prisiimtų finansinių įsipareigojimų vykdymo klausimus. Taip pat paminėjo JK svarbą užtikrinant saugumą Europoje. Susitikimo dalyviai vieningai sutarė, kad sieks konstruktyvaus ir atviro derybų proceso bei kuo artimesnių ES santykių su Jungtine Karalyste ateityje, kartu pripažįstant skirtingą JK statusą po šios šalies išstojimo iš ES.

ES ateities klausimu viceministras A. Zananavičius pažymėjo, kad Lietuva sieks ir toliau būti ES integracijos priešakyje, aktyviai prisidės prie tolesnio Europos projekto kūrimo ir valstybių narių bendro darbo siekiant Romos deklaracijoje įtvirtintų tikslų.

„Pasisakome už vieningą, stiprią ir klestinčią ES, kurios raida užtikrintų visų valstybių narių ir jų piliečių saugumą ir gerovę“, – pabrėžė viceministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi