captcha

Jūsų klausimas priimtas

Apribotas Rusijos televizijos programos „TVCI“ priėjimas Lietuvoje

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) trečiadienį posėdyje priėmė sprendimą riboti laisvą Rusijos Federacijos televizijos programos „TVCI“ priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje. Ribojimo laikotarpis – 1 mėn. Sprendimas įsigalios jį sankcionavus Vilniaus apygardos administraciniam teismui.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

LRTK nustatė, kad televizijos programos „TVCI“ 2017 m. sausio 27 d. transliuotoje laidoje „Įvykių centre su Ana Prochorova“ paskelbta informacija pažeidė Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 19 str. nuostatas, draudžiančias platinti dezinformaciją bei kurstyti neapykantą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

 „Įvykių centre su Ana Prochorova“ – informacinė laida, kurioje tarp apžvelgiamų pasaulio įvykių buvo transliuotas reportažas apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius Lietuvoje.  Laidoje buvo paskleista vienpusė ir neobjektyvi, Lietuvos valstybę šmeižianti informacija, taip pat – nepriklausomybės gynėjų, jų šeimų ir kitų laisvės kovų dalyvių veiklą menkinanti informacija.

2017 m. kovo 29 d. į LRTK pasitarimą pasiaiškinti dėl padarytų Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų pažeidimų atvyko šią programą rengiančios televizijos kompanijos „TV TSENTR“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Antonas Balashovas ir tarptautinių distribucijų skyriaus vadovas Sergejus Pirievas. Kompanijos „TV TSENTR“ vadovai apgailestavo dėl susidariusios situacijos, patikino norintys bendradarbiauti ir laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, tačiau taip pat pabrėžė žurnalistų teisę išsakyti bet kokią nuomonę ir nurodė negalintys garantuoti, kad tokio pobūdžio informacija ateityje nepasikartos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...