Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.05 17:20

STT krečia UAB „Kauno butų ūkį“: kratos atliktos ir direktoriaus namuose

Trečiadienį pasklido žinia, jog Kauno miesto savivaldybės įmonės „Kauno butų ūkis“ patalpose, bendrovės direktoriaus namuose Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) vykdo kratas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo bendrovėje.

Patį faktą 15min patvirtino Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas. Daugiau ko pasakyti apie STT vykdomą patikrinimą jis negalėjo – teigė tik ką apie tai sužinojęs.

„STT mums neatskaitinga. Neatėjo ir leidimo kratoms neprašė.

„Kauno butų ūkio„ direktorius Marius Zaborskas telefonu man neatsiliepia, tad nieko daugiau ir nežinome“, – trečiadienio popietę teigė G. Petrauskas.

Susisiekti su M. Zaborsku nepavyko ir 15min žurnalistei. Kaip patikino įmonės referentė, šiandien pabendrauti su spauda niekas negali – direktorius užsiėmęs. 16.39 val. Kaip portalui teigė STT atstovė spaudai Renata Endružytė, tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo UAB „Kauno butų ūkis“. „Šiandien buvo atliekami neatidėlioti tyrimo veiksmai. Iš bendrovės patalpų buvo paimti tyrimui reikšmingi dokumentai. Be to, atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose bei namuose“, – informavo R. Endružytė.

15min šaltinių teigimu, kratos atliktos ne tik esamo, bet ir buvusio „Kauno butų ūkio“ direktoriaus Virginijaus Tamošiūno namuose. STT atstovė šios informacijos nei patvirtino, nei paneigė.

Tie patys šaltiniai, nepatvirtintais duomenimis, teigė, jog vienas iš įtarimų yra toks, jog „Kauno butų ūkis“ pirko automobilius be viešojo pirkimo procedūrų iš Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio šeimai priklausančios įmonės. T

ačiau STT atstovė paneigė ir tai: „Tyrimas niekuo nesusijęs nei su Matijošaičiu, nei su jo aplinka“. Neatskleidė R. Endružytė ir to, nuo kada STT susidomėjo Kauno miesto savivaldybės bendrove.

Tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuroras. Įtarimai byloje šiuo metu niekam nėra pareikšti. STT nedetalizuoja, kokio pobūdžio piktnaudžiavimas yra įtariamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi