Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.05 13:45

Buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas D. Norkus išteisintas dėl kyšininkavimo

LRT.lt 2017.04.05 13:45

Buvę UAB „Vilniaus vandenys“ vadovai N. Laurinaitis ir D. Norkus, kurie pirmosios instancijos teismo buvo nuteisti už kyšininkavimą, išgirdo jų skundus išnagrinėjusio Vilniaus apygardos teismo nuosprendį. N. Laurinaičio apeliacinis skundas iš esmės atmestas ir palikta galioti anksčiau skirta lygtinė laisvės atėmimo bausmė, o D. Norkus išteisintas, nesant jo kaltės įrodymų, praneša Vilniaus apygardos teismas.

Vilniaus apygardos teismas pripažino, kad N. Laurinaitis pagrįstai nuteistas už tai, kad būdamas UAB „Vilniaus vandenys“ padalinio vadovu ir viešųjų pirkimo komisijos nariu, iš vienos informacinių technologijų bendrovės už galimybę gauti beveik 200 tūkst. litų vertės užsakymą reikalavo beveik 20 tūkst. litų kyšio. Dalį šio kyšio – 8000 Lt paėmė grynais pinigais, dalį – kitokia forma – beveik 4000 Lt vertės poilsine kelione dviems į Egiptą. 

Teismas pripažino, kad kaltinimai N. Laurinaičiui pagrįsti ir visiškai įrodyti minėtos bendrovės darbuotojų parodymais, kelionių agentūros darbuotojos parodymais, elektroninio susirašinėjimo medžiaga bei banko dokumentais.

D. Norkus buvo kaltinamas tuo, kad bendrininkavo su N. Laurinaičiu reikalaujant kyšio iš informacinių technologijų bendrovės ir pasidalino su N. Laurinaičiu pastarojo gautą 8000 Lt kyšį. Apygardos teismas nustatė, kad D. Norkaus kaltės įrodymų nėra. Jo kaltinimas buvo grindžiamas tik dviem slaptai darytais pokalbių garso įrašais UAB „Vilniaus vandenys“ patalpose. Jų kokybė buvo labai prasta, todėl kategoriškai priskirti bylai reikšmingų frazių konkretiems asmenims nėra galimybių. Be to, pirmajame įraše, bylai reikšmingame pokalbio fragmente D. Norkui visai nepriskiriami jokie žodžiai ar frazės.

Teismas primena, kad išnagrinėtoji byla yra nedidelė dalis 2009 metų pradėto ikiteisminio tyrimo prieš N. Laurinaitį, D. Norkų ir kitus tuometinius UAB „Vilniaus vandenys“ darbuotojus. 

Dėl didžiosios dalies kitų D. Norkaus ir N. Laurinaičio padarytų nusikaltimų vykdomas ikiteisminis tyrimas nutrauktas dar 2013 metais, paties prokuroro nutarimu, kuris konstatavo, kad garso įrašai, susiję su daugeliu kitų galimų kyšininkavimo atvejų bendrovėje „Vilniaus vandenys“, nėra pakankami, kad byla būtų nagrinėjama teisme.

Vilniaus apygardos teismo nuosprendis įsiteisėja nuo jo paskelbimo dienos, bet gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui kasaciniu skundu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16