Lietuvoje

2013.05.02 09:40

„Euriukams“ – jau devyneri

LRT.lt2013.05.02 09:40

55 Lietuvos vaikai, gimę tądien, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą (ES), švenčia devintąjį gimtadienį. Šįkart „euriukų“ – pirmųjų tikrų Lietuvos europiečių – šventė vyks Kultūros ministerijoje Vilniuje.

55 Lietuvos vaikai, gimę tądien, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą (ES), švenčia devintąjį gimtadienį. Šįkart „euriukų“ – pirmųjų tikrų Lietuvos europiečių – šventė vyks Kultūros ministerijoje Vilniuje.

Folklorinė gimtadienio šventė „Švenčiu lietuviškai“ rengiama kartu su Ateities visuomenės institutu.

Simbolinę šventę inicijavęs kultūros ministras Šarūnas Birutis kasmet sukviečia visus šiuos vaikus su šeimomis, ir jie kartu pamini ir asmeninę, ir valstybei svarbią dieną, rašoma LR Kultūros ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Pirmoji „euriukų“ karta yra iš visų Lietuvos kampelių, iš įvairiausią išsilavinimą įgijusių, margiausios turtinės ir socialinės padėties šeimų: vieni iš jų gyvena labai kukliai ir labai toli, kiti - prestižiniuose didmiesčių rajonuose, dar kitų šiemet nebebus – jie jau emigravo. Šie vaikai – mūsų visuomenės veidrodis, kurių gyvenimai atspindi visos Lietuvos raidą įstojus į ES“, – sako Š. Birutis.

Susitikime ministras su vaikais kalbės apie Lietuvos kultūrą ir tradicijas. Šventę ves ir lietuviškas tradicijas pristatys etnomuzikologė Loreta Sungailienė. „Vaikai ir jų šeimų nariai patirs, kaip seniau buvo švenčiami gimtadieniai, vardynos, jie bus ne tik pasveikinti tradicinėmis tokiai šventei tinkamomis dainomis, tačiau ir patys šoks, dainuos, muzikuos, varžysis, pūsdami ragus, įsijungs į smagios „Polkos su ragučiais“ siautulį. Paragavę lietuviško kulinarinio paveldo patiekalų, vaišinsis skaniu gimtadienio tortu“, – sako šventės vedėja.

Devynmečiams šventę sukurti padės Vilniaus Žvėryno gimnazijos folkloro ansamblis „Dolija“. Gimtuvininkai savo darbeliais puoš ir kurs devynšakį gimtadienio medį, kuris taps šventės pradžios simboliu.

2004 metų gegužės 1 dieną Lietuva tapo Europos Sąjungos nare. Kartu su mūsų šalimi į ES tądien įstojo dar septynios šalys: Latvija, Estija, Lenkija, Čekija, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius