Lietuvoje

2017.04.04 16:51

STT sulaikė Šilutės ir Palangos Maisto ir veterinarijos tarnybų vadovus

LRT.lt, BNS 2017.04.04 16:51

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos, Šilutės ir Palangos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) darbuotojų galimai korupcinių veiksmų, rašoma STT pranešime spaudai.

Atliekant ikiteisminį tyrimą šiandien sulaikytas Šilutės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Edmundas Ciparis, kuriam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Taip pat įtariama, kad Klaipėdos VMVT vyriausioji specialistė – maisto produktų inspektorė Vaida Merkevičienė, veikdama neteisėtai, už atlygį informuodavo įmonių vadovus apie numatomus atlikti patikrinimus jų įmonėse. Jų darbovietėse atliktos kratos, artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl V. Merkevičienės ir E. Cipario nušalinimo nuo pareigų. Įtarimai kyšininkavimu taip pat pateikti Palangos VMVT viršininkei Virginijai Grigalauskienei.

Atliekant šį sisteminės korupcijos tyrimą įtarimai gali būti pareikšti ir kitiems asmenims.

„Sisteminių korupcijos atvejų išaiškinimas yra viena prioritetinių Tarnybos veiklos krypčių, kuriai ir mūsų valdybos pareigūnai skiria didelį dėmesį“ – sako STT Klaipėdos valdybos viršininkas Arvydas Juršėnas.

Maisto ir veterinarijos tarnybos laikinasis vadovas Deividas Kliučinskas BNS sakė negalintis plačiau komentuoti situacijos Šilutėje ir Palangoje, nes pats dar nėra gavęs iš STT išsamios informacijos apie kratas ir sulaikymus.

„Mūsų inspektoriai nekomentuoja, dabar dar vyksta apklausos ir kiti procesiniai veiksniai. Turime tik vieną raštą iš STT, kad Šilutės viršininkas yra sulaikytas. Kol kas tik tiek. Daugiau jokių žinių neturime. Kai mums parašys informaciją dėl nušalinimo nuo pareigų, mes tuos sprendimus priimsime. Dabar nežinome visos situacijos ir kokie įtarimai yra pareikšti“, – BNS teigė D. Kliučinskas.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas BNS taip pat sakė, kad šiuo metu daugiau informacijos apie kratas Šilutėje ir Palangoje neturi.

Pažymėtina, kad 2016 metais STT korupcijos prevencijos specialistai išanalizavę VMVT veiklą aptiko korupcijos rizikos veiksnių tiek vidaus kontrolės, tiek administracinio poveikio priemonių taikymo srityse. Buvo siūlyta stiprinti VMVT vidaus kontrolės procedūras, užtikrinti patikrinimų kokybę ir periodiškumą, teisės aktuose aiškiai apibrėžti atvejus, kuomet patikrinimus gali atlikti tik vienas inspektorius. Šis ikiteisminis tyrimas atskleidžia, kad korupcijos apraiškos šioje srityje išlieka aktualios.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokurorai.

2016 metais Klaipėdos valdyboje pradėta 15 ikiteisminių tyrimų, teismai išnagrinėjo 12 STT Klaipėdos valdybos pareigūnų tirtų bylų. 12 asmenų nuteista dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu ir kitų korupcinio pobūdžio nusikaltimų.