Lietuvoje

2017.04.04 13:28

Seimas, nepaisydamas premjero nuomonės, davė kelią projektui dėl migracijos valdymo

LRT.lt2017.04.04 13:28

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo „Dėl demografijos, migracijos ir integracijos procesų valdymo“ projektui. Juo siūloma vyriausybei atlikti išsamią su demografijos procesais susijusią analizę ir remiantis jos duomenimis, pavesti vienai institucijai mažinti demografines problemas. 

Nutarimo projektui po svarstymo pritarė 87, prieš balsavo 2, susilaikė 8 Seimo nariai.

Premjeras Saulius Skvernelis S. Skvernelis yra sakęs, kad nepritaria tokiam projektui. Jis teigė, kad joks politinis susitarimas situacijos nepakeis, nes ją keičia tik darbai.

Nutarimo projektu Seimas siūlo vyriausybei iki 2017 m. liepos 1 d. atlikti valstybės institucijų vykdomą demografijos, ryšių su emigravusiais Lietuvos piliečiais palaikymo, migracijos ir integracijos procesų valdymo analizę. Įvertinus galimybes vyriausybė turėtų pavesti koordinuoti šių procesų valdymą vienai valstybės institucijai, kuri būtų atsakinga už informacijos apie grįžimo gyventi į Lietuvą galimybes sklaidą užsienio šalyse, tarpininkautų įdarbinant Lietuvos piliečius, sugrįžtančius gyventi į Lietuvą, ir suteiktų jiems pagalbą ieškant gyvenamosios vietos, pagal galimybes koordinuotų esamų ekonominių, socialinių, švietimo ar kitų integravimosi į Lietuvos visuomenę kliūčių šalinimą.

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto patobulintas projektas svarstomas, atsižvelgiant į tai, kad blogėjanti Lietuvos demografinė padėtis, nemažėjanti Lietuvos Respublikos piliečių emigracija daro neigiamą poveikį šalies ekonomikai ir socialinės apsaugos sistemai, rašoma Seimo pranešime spaudai. Šiuo teisės aktu Seimas taip pat pabrėžia, kad pagalbinė demografinių iššūkių sprendimo priemonė turi būti lanksti, veiksminga ir į ateitį orientuota, skatinanti mūsų šalies piliečius sugrįžti gyventi į Lietuvą politika; atkreipia dėmesį į tai, kad migracijos politikos veiksmingumas yra neatsiejamai susijęs su plėtojama reintegracijos politika.

Taip pat siūloma iki 2017 m. gegužės 1 d. sudaryti darbo grupę iš mokslininkų, valstybės pareigūnų, specialistų ir socialinių partnerių 2018–2027 metų Lietuvos demografinės, migracijos ir integracijos politikos strategijos projektui ir Lietuvos piliečių reemigracijos skatinimo programos projektui parengti;

Seimas siūlo vyriausybei parengti ir iki 2018 m. sausio 1 d. pateikti Seimui tvirtinti 2018–2027 metų Lietuvos demografinės, migracijos ir integracijos politikos strategijos ir Lietuvos piliečių grįžimo į tėvynę skatinimo programos projektus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.