Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.03 16:22

Nuosprendis dailininkės A. Každailytės nužudymo byloje: žudikas kalės 16 metų

15min.lt 2017.04.03 16:22

Vilniaus apygardos teismas išnagrinėjo ir pirmadienio popietę paskelbė nuosprendį dviejų kaltinamųjų byloje dėl Lietuvoje žinomos sostinės Sodų gatvėje gyvenusios dailininkės Agnės Každailytės nužudymo ir jos daiktų vagystės.

Pagrindinis kaltinamasis Mindaugas Lozaraitis pripažintas kaltu dėl nužudymo. Jam skirtas laisvės atėmimas 16 metų.

Nuteistasis pripažintas pavojingu recidyvistu.

Kaltu šioje byloje pripažintas ir kaltinamasis Aleksejus Baranovas. Jis kalės ketverius metus.

Nuosprendį vyras sutiko prunkšdamas. Nuteistojo advokatas sakė, kad tai „nervinis juokas“, nes A.Baranovas esą liko labai nustebęs, o iš tiesų jis atgailauja. Tuo metu sesers netekęs vyras žurnalistams sakė, kad atgailos negirdėjo, bet girdėjo juoką.

Pavojingu recidyvistu pripažintas ir A. Baranovas.

Tyrimo duomenimis, 2015 metų liepos 22 dieną M. Lozaraitis apie 2 valandą nakties peiliu atsirakino nukentėjusiosios buto Vilniuje, Sodų gatvėje, duris ir pasmaugė namie buvusią moterį. Įvykdęs nusikaltimą, M. Lozaraitis pertempė jos kūną į tuščią kaimyno butą, kurio duris buvo išlaužęs jau anksčiau, bandė slėpti nusikaltimo pėdsakus.

Pasišalindamas iš nusikaltimo vietos, M. Lozaraitis pasisavino aukos mobilųjį telefoną, kompiuterį, banko korteles bei kelis kitus asmeninius daiktus.

A. Baranovas dailininkės nežudė, bet žinojo apie nusikaltimą ir padėjo jį slėpti.

„Padarytas labai sunkus nusikaltimas, turėjęs nepataisomus padarinius“, – pažymėjo nuosprendį paskelbęs teisėjas. Teisėjas pažymėjo, kad M. Lozaraitis prisipažino, bet tai nelaikoma lengvinančia aplinkybe.

Subendrinus naujuoju nuosprendžiu paskirtą terminą su neatlikta bausmės dalimi už ankstesnį nusikaltimą, iš Marijampolės kilęs vyras už grotų praleis 16,5 metų. Dešimt pirmųjų metų M. Lozaraičiui teks sėdėti kalėjime, vėliau galės atsikvėpti pataisos namuose.

Šiandienis teisėjo Arūno Kisieliaus paskelbtas nuosprendis dar neįsiteisėjo, per 20 dienų bylos šalys gali jį skųsti apeliacine tvarka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi