Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.03 15:52

L. Linkevičius: negalime užmerkti akių į tai, kas vyksta Baltarusijoje ir Rusijoje

LRT.lt 2017.04.03 15:52

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 3 d. Liuksemburge dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje, kurio darbotvarkėje – Sirijos, Jemeno ir Libijos klausimai.

Posėdyje ministras atkreipė kolegų dėmesį į pastaruosius įvykius Baltarusijoje ir Rusijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Turime atidžiai stebėti situaciją ir principingai reaguoti, jei bus imamasi smurto ir akivaizdžiai pažeidžiamos žmogaus teisės. Tikimės, kad Baltarusija negrįš prie politinių kalinių situacijos. Jei taip atsitiktų, mes taip pat turėtume grįžti prie sankcijų svarstymo“, – sakė L. Linkevičius.

Ministras taip pat priminė, kad  ES dialoge su Rusija privalome intensyviau išnaudoti kontaktus su Rusijos pilietine visuomene, informavo apie neseniai Vašingtone įvykusį susitikimą su opozicionieriumi, žurnalistu Vladimiru Kara-Murza, kuris šiuo metu gydomas JAV bei apie Vilniuje reguliariai organizuojamus „Rusijos forumus“.

L. Linkevičius Liuksemburge taip pat susitiko su Europos kaimynystės politikos ir plėtros derybų komisaru Johannesu Hahnu. Ministras pabrėžė, kad Lietuvos kaimynystėje vykdomos atominės elektrinės statybos jau tapo nacionalinio saugumo klausimu, todėl padėkojo komisarui už skiriamą dėmesį Astravui, išreikšdamas įsitikinimą, kad klausimas išliks ES ir Baltarusijos politinio dialogo dalimi. Ministras taip pat pabrėžė, kad, nepaisant patvirtintos URT darbotvarkės, Rytų partnerystės klausimai privalo nuolatos būti mūsų akiratyje.

Prieš prasidedant URT posėdžiui, ministrai aptarė situaciją Moldovoje, dalyvaujant Moldovos vicepremjerui,  užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrui Andrejui Galburui. Ministrai sutiko, kad Moldovos santykiai su ES yra išplėtoti – Asociacijos sutartis visiškai įsigaliojo 2016 m. viduryje, o bevizis režimas dar 2014 m., todėl reikia pradėti demonstruoti realius reformų rezultatus. L. Linkevičius pabrėžė, kad Moldovos ketinimai plėtoti santykius su Rusija neturi paveikti Asociacijos susitarimo įgyvendinimo. Moldova privalo toliau aktyviai veikti ir demonstruoti pažangą teisės reformos srityje, kovoje su korupcija bei pinigų „plovimu“, užtikrinant žiniasklaidos laisves. 

ES užsienio reikalų ministrai URT diskusijoje dėl Sirijos pagrindinį dėmesį skyrė šalies politiniam procesui ir humanitarinės pagalbos teikimui, išsakė paramą balandžio 5 d. Briuselyje planuojamai konferencijai „Parama Sirijos ir regiono ateičiai“. Blogėjant humanitarinei situacijai Jemene, ministrų diskusija vyko tarptautinės bendruomenės paramos teikimo užtikrinimo bei politinio konflikto sprendimo klausimais, o Libijos tema ministrai aptarė situaciją šalyje ir tolesnius ES veiksmus ieškant Libijos krizės sprendimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi