Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.03 19:28

Premjeras: susitarimas dėl emigracijos stabdymo yra nereikalingas

BNS 2017.04.03 19:28

Susitarimas dėl emigracijos stabdymo yra nereikalingas, nes planai ją sumažinti numatyti kituose dokumentuose, sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Pasak jo, priemones tai padaryti yra numačiusi vyriausybė.

„Tai paimkime visi susitelkę ir pasakykime: įgyvendinkime pilnai vyriausybės programą, tai leis tiek sumažinti emigraciją, tiek paskatins sugrįžti žmones, tiek paskatins žmones, kalbant apie demografinę situaciją, gimdyti“, – pirmadienį naujienų portalo 15min.lt konferencijoje sakė S. Skvernelis.

„Ar reikia dar pasirašyti susitarimą? Dar vienos atskiros programos? Žinote, kaip tos programos yra rašomos? Tai pateiks visus ministerijos iš savo planų, (...) tuos pačius sumes į krūvą, atsiras kažkokia ministerija, kuri kaip ir atsakinga, ir bus nieko nepadaryta“, – pridūrė premjeras.

Ministras pirmininkas kalbėjo apie jį delegavusių „valstiečių“ vadovo Ramūno Karbauskio inicijuotą susitarimą tarp partijos ir visuomenininkų dėl emigracijos stabdymo.

Statistikos departamentas neseniai paskelbė, kad pernai iš Lietuvos emigravo per 50 tūkst. žmonių, o per pirmus du šių metų mėnesius – beveik 14 tūkst. gyventojų.

Ekspertų teigimu, emigraciją labiausiai skatina nedideli atlyginimai, iš dalies – socialinė nelygybė.

Pastarųjų kelių mėnesių emigracijos tempų augimas tam tikra dalimi gali būti ir „popierinis“, daliai jau seniau gyvenančių užsienyje tik dabar deklaravus išvykimą, kad išvengtų prievolės mokėti privalomojo sveikatos draudimo mokestį. Kiti galbūt skuba išvykti į Britaniją iki prasidedant deryboms dėl jos pasitraukimo iš Europos Sąjungos, nes Londonas ketina kontroliuoti imigraciją iš Bendrijos šalių.

2015 metais tuometinių valdančiųjų iniciatyva šešios partijos pasirašė susitarimą dėl emigracijos mažinimo ir gyventojų skaičiaus padidinimo daugiau kaip puse milijono per dešimt metų. Opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ir Liberalų sąjūdis dokumento nepasirašė sakydami, kad jame nekalbama apie konkrečias priemones, kaip emigracija bus mažinama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi