Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.03 21:19

Prezidentė: mes pasirengę apsiginti

BNS 2017.04.03 21:19

Komentuodama Valstybės saugusmo departamento (VSD) ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos pirmadienį paskelbtus perspėjimus dėl grėsmių, prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad naujovių nėra, ir pažymi, kad Lietuva pasirengusi apsiginti Rusijos agresijos atveju.

Ji taip pat atmetė krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio išsakytus nuogąstavimus, kad NATO planai „galbūt ne tokie greiti, kaip mes kad norėtume, ne tokiais greičiais visgi kitos NATO papildomos pajėgos atvyktų.“

VSD ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento paskelbtame kasmetiniame grėsmių vertinime nurodoma, kad šalies vakarinėje dalyje ir Karaliaučiaus krašte karines pajėgas sustiprinusi Rusija šiuo metu sugebėtų per 24–48 valandas pradėti kovos veiksmus prieš Baltijos valstybes.

„Aš nežinau ir nekomentuoju atskirų Lietuvos nei ministrų, nei politikų pasisakymų. Mes pasirengę esame apsiginti, tam yra ir gynybos planai numatyti, greitojo reagavimo pajėgos, kurias patys sukūrėme, tam kuriame ir trečią diviziją (red. patikslinimas – brigadą), taip pat turime susitarimus dvišaliu pagrindu, taip kad aš neįsivaizduoju, iš kur ir kaip galima komentuoti tokius dalykus“, – pirmadienį teigė D. Grybauskaitė.

Anot jos, grėsmių Lietuvai lygis pastaraisiais metais nesikeičia.

„Nereikia interpretuoti grėsmių. Grėsmių lygis išlikęs toks, koks buvo pernai ir užpernai, turime kaimyną, kurio apsiruošimas atlikti vienokius ar kitokius agresyvius veiksmus visada buvo tokio lygmens, niekas nepasikeitė, jokių naujovių čia nėra. O Lietuva yra pasirengusi gintis ir apsiginti, ir mes patys esame po Krymo okupacijos sukūrę greito reagavimo pajėgas, kurios gali reaguoti per valandą, jeigu bus grėsmė mūsų teritorijai išreikšta“, – kalbėjo prezidentė.

Ji atsisakė vertinti žvalgybos institucijų teiginius dėl tautinių mažumų. Pirmadienį dviejų Lietuvos žvalgybos institucijų paskelbtame grėsmių vertinime teigiama, kad „suteikus išskirtines teises lenkų bendruomenei, būtų sudarytos prielaidos Rusijai ir jos įtakos grupėms reikalauti tų pačių teisių ir galiausiai išskirtinio statuso rusų bendruomenėms visose Baltijos valstybėse“. Kai kurie politikos ekspertai sako, kad VSD nepagrįstai įsitraukė į politines diskusijas, kai perspėjo dėl „išskirtinių teisių“ suteikimo Lietuvos lenkams.

„Aš galiu vertinti mūsų Konstitucijos straipsnius, kuriuose parašyta, kad visi Lietuvos piliečiai Lietuvoje lygūs, jų teisės lygios ir pareigos vienodos. Tai yra mūsų Konstitucijos straipsnių nuostatos“, – paklausta apie VSD pareiškimus dėl „išskirtinių teisių“ lenkams sakė D. Grybauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi