Lietuvoje

2017.04.03 07:05

A. Veryga susitiks su pacientų atstovais

Greta Klimkaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.04.03 07:05

Pacientų atstovai atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje steigiamos fiktyvios neva pacientams atstovaujančios organizacijos, kurių tikslas – ginti stambiųjų vaistų gamintojų interesus. Pirmadienį Pacientų organizacijų atstovų taryba susitinka su sveikatos apsaugos ministru.

Pacientų atstovai su ministru Aurelijumi Veryga ketina aptarti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, vaistų kompensavimą ir pacientų atstovų įtraukimą formuojant sveikatos apsaugos politiką.

Pasak pacientų organizacijų atstovės Vidos Augustinienės, pastaraisiais metais jų veiklą apsunkina fiktyvios asociacijos ir pacientų organizacijos, kuriose, anot jos, buriasi lobistai ir farmacinių kompanijų atstovai. Jie esą dėl asmeninės ar korporacijų naudos siekia paveikti ministerijos sprendimus ir taip trikdo pacientų atstovų darbą.

Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad tai yra vidiniai organizacijų nesutarimai, kuriuos jos spręsti turi pačios. Ministro patarėja Lina Šriubėnė sako, kad ministerijai svarbios visiems pacientams atstovaujančios organizacijos.

Jos kviečiamos jungtis prie buvusio ministro įkurto Pacientų forumo ir per jį bendradarbiauti su ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt