Naujienų srautas

Lietuvoje2017.04.03 06:51

Jūra išskalavo senovinio burlaivio liekanas

Kas keletą metų išskalaujanti nuskendusių laivų liekanų šį kartą Baltijos jūra į krantą išplovė, kaip spėjama, 17-19 amžiaus burlaivio borto liekanas. Specialistai sako, kad tokie radiniai labai svarbūs tyrinėjant pajūrio krašto istoriją.

Iš ąžuolinių lentų suręsto burlaivio liekanas į krantą jūra išskalavo ties antrąja Melnrage. Specialistai sako, kad tik po išsamių tyrimų bus galima konkrečiau apibūdinti radinį, tačiau spėjama, kad ši laivo dalis su 6 špangautais ir 4 lentomis priklausė nedideliam, galbūt iki 10 metrų ilgio, XVII-XIX amžiaus burlaiviui. Laivas sutvirtintas ne metalinėmis detalėmis. Burlaiviu esą galėjo naudotis ir žvejai ir prekybininkai.

Spėjama, kad Baltijos jūros dugne ties Lietuvos krantais, guli apie 60 nuskendusių laivų. Jų liekanas jūra išskalauja maždaug kas porą metų.

Nemažai laivų liekanų saugoma jūrų muziejuje, kai kurie didesni skenduolių fragmentai įtraukti į kultūros paveldo registrą. Šį radinį planuojama eksponuoti Karklėje, už Girulių, buvusiame sename žvejų kaimelyje.

Plačiau apie tai žiūrėkite Marijos Gabrienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi