Lietuvoje

2017.04.01 16:12

Saulėtekyje švenčiant Fiziko dieną sunkiai susižalojo studentas

DELFI.lt2017.04.01 16:12

Šeštadienį, balandžio 1 d., tradiciškai švenčiama Fiziko diena FiDi. Šįkart šventės metu nutiko nelaimė – sunkiai sužalotas vaikinas.

Vilniuje, Saulėtekyje, prie Fizikos fakulteto, šventės proga pastatyti atrakcionai. Supdamasis ant vieno iš jų susižalojo vaikinas. Tose sūpynėse galima padaryti ratą, t.y. aukščiausiame taške žmogus būna žemyn galva. Jaunuolis apsuko ratą, susižavėję žiūrovai ėmė ploti. Tada vaikinas nusprendė apsukti dar vieną ratą. Bet antras kartas buvo nesėkmingas – jaunuolis krito, galva trenkėsi į žemę. Nelaimė įvyko apie 12.50 val.

Šventėje budinti greitosios pagalbos brigada iškart suskubo jam į pagalbą, tačiau į ligoninę nevežė (pasak liudininkų, medikai sakę, jog negali išvažiuoti iš Saulėtekio, nes turi čia budėti). Po kiek laiko atvažiavo dar vienas greitosios pagalbos automobilis, sužalotas vaikinas iš pirmosios mašinos buvo perkeltas į antrąją ir pagaliau išvežtas į ligoninę.

Iškart po nelaimės supynės buvo aptvertos stop juosta, nebeleidžiama jomis naudotis.

Pirminiais duomenimis, susižalojęs vaikinas yra Fizikos fakulteto studentas.

Balandžio 1-ąją, likus porai valandų iki nelaimės, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėjęs „FiDi 49“ pirmininkas Ignas Alminauskas pasakojo ir apie šias sūpynes. Pasak šventės organizatoriaus, „supynės 360“ pagamintos pernai, jos skirtos „apsisukti aplink savo ašį“. Paklaustas, ar tai nepavojinga, „FiDi 49“ pirmininkas atsakė: „Dar niekas nesusižeidė“.

Žada griežtinti saugumo priemones

Vilniaus universiteto (VU) išplatintame pranešime teigiama, kad studentas atgavo sąmonę.

„Apgailestaujame dėl įvykusios nelaimės, kurios metu susižalojo mūsų studentas. Mūsų žiniomis, jis jau atgavo sąmonę ir tikimės, jog bus išvengta rimtesnių pasekmių jo sveikatai. Nežinome, dėl kokių priežasčių studentas paleido rankas besisupdamas – ar prarado sąmonę dar supdamasis, ar dėl neatsargumo.

Vis dėlto norime padėkoti visų pirma vietoje budėjusiems greitosios pagalbos medikams už itin operatyvią reakciją bei organizatoriams, kurie nedelsdami ėmėsi priemonių, kad tokie įvykiai negalėtų pasikartoti. Gavome jų patikinimą, jog saugumo priemonės bus sugriežtintos ir ateityje“, – sakoma VU pranešime.

Susižalojęs V. M. (gim. 1994 m.) paguldytas į ligoninę. Pirminė diagnozė – smegenų sukrėtimas ir čiurnos lūžimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.