Lietuvoje

2017.03.31 13:31

Per avariją kiaulių fermoje Švenčionių rajone srutos užliejo aplinką

LRT.lt 2017.03.31 13:31

Švenčionių rajone esančiame kiaulių auginimo komplekse įvyko avarija, kurios metu aplinką užliejo srutos. Pirminiais duomenimis nustatyta, kad UAB „Vėjinė” kiaulių fermoje, esančioje Vėjinės kaime, Švenčionėlių sen., Švenčionių rajone, ketvirtadienį ryte įvyko gamybinė avarija ir iš srutų kaupimo rezervuaro pro pažeistą sklendę į aplinką ištekėjo srutos. Panašu, kad ekologinė nelaimė galėjo įvykti dėl to, kad fermos darbuotojai aplaidžiai eksploatavo srutų kaupimo rezervuarus, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Apie įvykį informuota Švenčionių rajono ekstremalių situacijų komisija, kuri įvertino situaciją ir nusprendė, kad ekstremalų įvykį skelbti netikslinga.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatys, kiek srutų ištekėjo į aplinką. Avarijos vietoje paimti mėginiai. Atlikus aplinkos kokybės tyrimus paaiškės, kokią žalą gamtai padarė avarija.

UAB „Vėjinė“ turės sumokėti baudą už netinkamą įmonei priklausančių įrenginių eksploataciją bei atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri gali siekti ne vieną tūkstantį eurų. Bendrovės vadovas teigia, kad avarijos likvidavimo darbai buvo pradėti iškart po įvykio ir antroje dienos pusėje tarša sustabdyta.