Lietuvoje

2017.03.31 11:50

Neslopstant įtampai su Rusija, Lietuvos politikams rengiamos pratybos

BNS2017.03.31 11:50

Neslopstant įtampai su Rusija, Krašto apsaugos ministerija kartu su amerikiečių ekspertais rengia vadinamąsias simuliacines stalo pratybas Lietuvos politikams ir už saugumą atsakingų institucijų atstovams. Per mokymus jie treniruosis dirbti krizės sąlygomis.

„Simuliacinės stalo pratybos, skirtos Lietuvos gynybos ir saugumo politiką formuojančių ir įgyvendinančių institucijų atstovams, planuojamos balandžio pabaigoje“, – BNS patvirtino Lietuvos krašto apsaugos ministerijos Visuomenės informavimo skyrius.

Konkrečių dalyvių ir pratybų scenarijaus ministerija nekomentuoja.

BNS žiniomis, svarstoma į pratybas kviesti krašto apsaugos, užsienio, vidaus reikalų ministrus, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narius, už saugumą atsakingų institucijų pareigūnus. Tikslų pratybų scenarijų dalyviai sužinos tik joms prasidėjus.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas BNS sakė, kad „tikslas yra pabandyti sumodeliuoti scenarijus, susijusius su galimais saugumo pokyčiais, saugumo iššūkiais ir pabandyti pamodeliuoti galimą atsaką.“

„Bus modeliuojamos realios grėsmės, pavyzdžiui, kibernetinės atakos arba informacinės atakos, rimtesnės negu buvo iki šiol“, – kalbėjo parlamentaras.

Pratybas padės rengti JAV analitikos centras „Atlantic Council“.

Su šia organizacija Krašto apsaugos ministerija neseniai pasirašė 97 tūkst. eurų bendradarbiavimo sutartį. Be pratybų, JAV analitikai prisidės rengdami konferencijas Vilniuje ir Vašingtone, numatomi vizitai, ekspertų publikacijos, BNS nurodė ministerijos atstovai.

Mokymai, kaip dirbti karo sąlygomis, šį mėnesį po 20 metų pertraukos buvo surengti Švedijos parlamente, juose dalyvavo kelios dešimtys politikų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.