captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ekstremalus įvykis Vilniaus rajone atšauktas, byla keliauja į teisėsaugos rankas

Šią savaitę paskelbtas ekstremalus įvykis dėl didelės taršos Vanaginės kaime, Vilniaus rajone, ketvirtadienį buvo atšauktas. Vis dėlto aplinkosaugininkai mano, kad šis įvykis galėjo būti tyčinis, suplanuotas atsakomybės išvengti bandžiusios įmonės nusikaltimas, todėl kreipėsi į prokurorus, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas, skelbiama pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Š. m. kovo 28 d. nustatyta, kad į aplinką patekus dideliam kiekiui pavojingų atliekų, buvo užteršta aplinka, ypač – Vanaginės k., Vilniaus r. esantis priešgaisrinis tvenkinys. Aplinkosaugininkai iškart po įvykio paėmė tvenkinio vandens, teritorijos grunto bei aplinkos oro mėginius. Pasitelkus kompetentingų tarnybų pajėgas pavyko likviduoti taršą. Tvenkinio dugnas užpiltas smėliu, kuris sugeria teršalus. Pavojus gyventojams negresia, o žala gamtai bus skaičiuojama gavus laboratorinių tyrimų rezultatus.

Praėjusį penktadienį Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (Vilniaus RAAD) pareigūnai pagal gautą pranešimą tikrino Molėtų pl., Vilniuje, įsikūrusios UAB „Bio valiuta“ veiklą. Įmonė iš viešojo maitinimo įstaigų surinkdavo panaudotą aliejų, manoma, kad į jį įdėdavo priemaišų ir internetu pardavinėjo kaip dyzelinį kurą katilų ir krosnių kūrenimui. Įtariama, kad po pareigūnų apsilankymo, UAB „Bio valiuta“ atstovai šį kurą išpylė į paviršinių vandens nuotekų šulinį, kuriuo nuotekos vėliau pateko į privačiame sklype esančią kūdrą. Pirminiais duomenimis į tvenkinį buvo išpiltas fuzelis – toksiška, specifinį kvapą turinti medžiaga, kuri susidaro alkoholio gamybos metu.

Dėl šio įvykio Vilniaus RAAD paprašė Vilniaus apygardos prokuratūros pradėti ikiteisminį tyrimą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close