Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.30 13:36

Prezidentė susisiekė su A. Merkel dėl galimybės susigrąžinti Vasario 16-osios aktą

ELTA 2017.03.30 13:36

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susisiekė su Vokietijos kanclerės Angelos Merkel biuru dėl galimybės susigrąžinti Vasario 16-osios Aktą į Lietuvą. Apie tai šalies vadovė informavo per bendrą spaudos konferenciją su Gruzijos prezidentu Georgijumi Margvelašviliu.

„Jau susisiekėme su kanclerės Angelos Merkel biuru ir pradėjome tirti galimybes, kaip ir kada galima būtų sugrąžinti šį dokumentą į Lietuvą“, – sakė D. Grybauskaitė, kuri pati asmeniškai su Vokietijos kanclere teigė šįkart pakalbėti negalėjusi todėl, kad ši yra kelionėje.

„Bet esame įsitikinę, kad, esant tokiems šiltiems ir asmeniniams santykiams tarp vadovų ir tarpvalstybiniams santykiams, tikrai tikimybė, kad tas dokumentas gali pasiekti Lietuvą, yra. Aišku, mes dar nežinome detalių, koks dokumento statusas, kokia yra Vokietijoje teisinė bazė. Visus šiuos dalykus dabar aiškinamės, bet, turint galvoje tą draugiškų santykių lygmenį, neabejoju, kad Vokietija sieks taip pat pagal savo įstatymus mums sugrąžinti šį dokumentą“, – sakė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė nespėliojo, kada tai galėtų įvykti. „Tikimės, kad tai įvyks tuomet, kai tai bus įmanoma, bet šios šalies geranoriškumu tikrai neabejoju“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, šis autentiškas dokumentas yra didžiausia dovana ir didžiausias šimtmečiui skirtas paminklas.

Kaip skelbta, trečiadienį Berlyne, Vokietijos užsienio reikalų ministerijos diplomatiniame archyve, rastas galimas 1918 metais pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas ir kiti Lietuvai svarbūs dokumentai. Dokumentą aptiko Vytauto Didžiojo universiteto profesorius L. Mažylis, rinkdamas medžiagą apie Lietuvos Tarybos veiklą 1917–1918 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi