Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.30 08:36

Premjeras su Vilniaus meru aptars buvusių Profsąjungų, Sporto rūmų projektus

BNS 2017.03.30 08:36

Premjeras Saulius Skvernelis su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi aptars Profsąjungų, Sporto rūmų galimą pritaikymą konferencijų, koncertinei veiklai.

Vilniaus miesto savivaldybės ir vyriausybės vadovų susitikimas vyks po sekmadienį įvykusio apsižodžiavimo viešojoje erdvėje. Ministras pirmininkas pareiškė, kad Vilniaus mero vienintelis per kadenciją nuveiktas darbas buvo nupjauta nelegalios tvoros tuja, o tuo metu dėl Nacionalinio stadiono projekto, viešojo transporto konkurso ir kitų projektų kol kas nepasistūmėta.

Vilniaus meras kritiką atmeta, sakydamas, kad Vilniaus valdžia padeda kurti gerai apmokamas darbo vietas, lyderiauja daugelyje sričių ir siūlo reformas.

Kaip BNS sakė mero atstovas Aleksandras Zubriakovas, susitikimas rengiamas R. Šimašiaus iniciatyva, jis žada pateikti Tauro kalno, kurį savivaldybė mato kaip „koncertinės salės vietą“, viziją. Ją viešai tikimasi pristatyti po kelių savaičių.

Savo ruožtu Vilniaus meras išsako kritikos dėl stringančių vyriausybės planų buvusius Vilniaus koncertų ir sporto rūmus pritaikyti kongresų, konferencijų ir kitų kultūrinių renginių veiklai.

Profsąjungų rūmus valdančios bankrutuojančios bendrovės „VIPC Vilnius“ bankroto administratorius Stasys Poškus ketina kreiptis dėl žalos atlyginimo, kurią įmonė teigia patyrusi sostinės savivaldybei dešimtmetį neišdavus leidimų įgyvendinti dar 2008-aisiais sumanytą projektą. Registrų centro duomenimis, rūmų vertė siekia apie 11 mln. eurų. Jis taip pat sako, kad siūlys rūmus parduoti varžytinėse, ekspertų teigimu, vienintelis potencialus objekto pirkėjas galėtų būti valstybė.

Praėjusios kadencijos Vilniaus politikai svarstė planus sudaryti su „VPIC Vilnius“ taikos sutartį ir iškeisti įvairius savivaldybei priklausančius statinius į Profsąjungų rūmus, bet mainai po viešos kritikos dėl sandorio skaidrumo neįvyko. Dabartinis Vilniaus Profesinių sąjungų kultūros rūmų pastatas atsirado sovietmečiu, 1964-aisiais.

Tuo metu informaciją, susijusią su Sporto rūmų atnaujinimu, tiria Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT).

Apie planus rekonstruoti ir pritaikyti sporto rūmus  kongresų, konferencijų ir kitų kultūrinių renginių veiklai skelbė dar praėjusios kadencijos vyriausybė. Turto bankas šių metų vasarį nutraukė derybas su konkurso laimėtoju – statybų bendrovės „Irdaiva“ vadovaujamu konsorciumu, nes paaiškėjo, kad vienas buvęs konkurso komisijos narys – Tomas Lukoševičius – tuo pat metu dirbo ir Turto banke, ir šioje bendrovėje. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), tirianti galimą sukčiavimą viešuosiuose pirkimuose, antradienį atliko kratas šioje bendrovėje ir sulaikė jos vadovą Irmantą Kubilių.

BNS žiniomis, FNTT akiratyje, be kitų viešųjų pirkimų, atsidūrė ir sporto rūmų rekonstrukcijos konkursas, kuriame dėl sutarties buvo derėtasi su vienintele „Irdaiva“.

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovė Diana Vilytė sakė, kad konkursas vykdytas neskaidriai. Konsorciumas siūlė   rūmus  rekonstruoti už 27,79 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi