Lietuvoje

2017.03.29 20:55

Aplinkos ministras: keisdamas upelio vagą R. Malinauskas ignoruoja teisės aktus

BNS2017.03.29 20:55

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, užpylęs akmenimis dalį pro jo sodybą tekančio Ratnyčios upelio, ignoruoja teisės aktus, sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

„Nepavadinčiau jo gudriu. Įžūlus sprendimas, kuris rodo, demonstruoja tam tikrą galią, ignoravimą teisės aktų“, – LNK žinioms sakė K. Navickas.

Jis pažymi, kad be leidimo negalima keisti upelio vagos, krypties, hidrologinio režimo, nes tai yra natūralus gamtos darinys. „Tikėtina“, – sakė K. Navickas, paklaustas, ar dėl pastarųjų mero veiksmų gali būti kreipiamasi į teismą.

Pats R. Malinauskas nurodo, kad jo sklypas dėl vandens erozijos yra sumažėjęs, o pagal galiojančius teisės aktus yra kranto linijos atstatymas yra leidžiamas.

Aplinkosaugininkai žada aiškintis situaciją.

Kaip skelbė delfi.lt, darbai vykdyti praėjusią savaitę, juos atlikti merui padėjo jo įkurto judėjimo „Už Druskininkus“ atstovai. Pažymima, kad kranto linijos praplėtimas gali turėti įtakos ir teismų sprendimams, nes taip atstumas nuo ginčijamo statinio pakrantėje iki upės pakrantės apsaugos zonos padidėjo ir atitinka reikalaujamus penkis metrus.  

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas jau anksčiau neskundžiamu sprendimu įpareigojo R. Malinauską nugriauti sodyboje pastatytos tvoros su betoniniais pamatais dalį, pažeidžiančią penkių metrų upės pakrantės apsaugos juostos plotį. Tai, delfi.lt žinomis, meras jau padarė.

Kauno apygardos teismas šiuo metu nagrinėja dar vieną bylą, kurioje prokurorai prašo panaikinti mero sodybos rekonstrukcijos sprendinius, statybų leidimą, išduotą Druskininkų savivaldybės bei nugriauti iš ūkinio į gyvenamąjį rekonstruotą pastatą.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5