Lietuvoje

2017.03.29 19:40

Apkaltos komisijoje dalyvavusiam K. Pūkui – priekaištai dėl destrukcinių veiksmų

ELTA2017.03.29 19:40

Apkaltos komisijos pirmininkė Dovilė Šakalienė priekaištauja trečiadienį komisijos posėdyje dalyvavusiam Seimo nariui Kęstučiui Pūkui dėl destrukcinių veiksmų.

„Buvo gana sudėtinga posėdžio pradžia. Viliuosi, kad ateinančiuose posėdžiuose Seimo nario K. Pūko ir jo advokatų elgesys bus pagarbus, nebus trukdoma dirbti komisijos nariams“, – po posėdžio žurnalistams sakė D. Šakalienė. 

Pasak jos, nepaisant to, kad posėdis buvo uždaras, geranoriškai leista Seimo nariui K. Pūkui ir dviem jo advokatams dalyvauti posėdyje, tačiau „rezultatas buvo sudėtingas“.

Komentuodama destruktyvius K. Pūko veiksmus, D. Šakalienė sakė, kad buvo mėginama nutraukti posėdį, bandoma daryti nesankcionuotą papildomą įrašą. „Aš tai laikau trukdymu posėdžiui. Nepaisant to, toliau stengsimės nešališkai ir objektyviai atlikti tyrimą, stengsimės sudaryti galimybes K. Pūkui dalyvauti posėdyje, prašydami gerbti posėdžio vedimo taisykles“, – sakė D. Šakalienė. 

Jos teigimu, trečiadienį apkaltos komisija gavo informacijos iš prokurorų ir nukentėjusių merginų advokato, tačiau ši medžiaga neviešinama. „Gavome informacijos iš prokuratūros, gavome informacijos iš nukentėjusioms merginoms atstovaujančio advokato. Tai yra ikiteisminio tyrimo medžiaga, ji yra slapta“, – sakė D. Šakalienė. 

Kitas komisijos posėdis planuojamas kitą savaitę – trečiadienį. 

Komisija, kurioje dirba 12 Seimo narių, turės pateikti Seimui išvadą, ar yra pagrindas pradėti apkaltą galimu seksualiniu priekabiavimu kaltinamam parlamentarui K. Pūkui. 

Seimas pavedė komisijai tyrimą atlikti iki šių metų gegužės 1 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.