Lietuvoje

2015.09.08 13:45

J. Neliupšienė apie pirmininkavimą ES: pasirengimas neblogas

ELTA2015.09.08 13:45

Lietuvos pasirengimą nuo liepos pirmininkauti Europos Sąjungai (ES) kol kas vertinti per anksti, tačiau tam ruošiamasi atsakingai, sako vyriausioji Prezidentės patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Neliupšienė.

Lietuvos pasirengimą nuo liepos pirmininkauti Europos Sąjungai (ES) kol kas vertinti per anksti, tačiau tam ruošiamasi atsakingai, sako vyriausioji Prezidentės patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Neliupšienė.

„Labai sunku atsakyti vienareikšmiškai ir nemanau, kad šiandien koks nors politikas ar analitikas gali taip paprastai atsakyti į šį klausimą, ar esame pasirengę ar nepasirengę“, – klausiama, kaip pasirengimo procesą pirmininkavimui ES vertina Prezidentė, teigė šalies vadovės atstovė antradienio rytą „Žinių radijui“.

Prezidentės patarėja pabrėžė, kad Lietuva ES pirmininkaus pirmą kartą, o visa valstybės ir diplomatinė tarnyba tam ruošiasi porą metų. Nors Lietuva turi gerai vertinamos pirmininkavimo patirties Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO), Demokratų bendrijai, tačiau šios organizacijos yra ne tokios reikšmingos ir svarbios kaip Europos Vadovų Taryba.

„Bet ar taip mums pasiseks ir šį kartą? Manau, kad pagal valstybės tarnybos pasirengimą iš tiesų pasirengimas yra neblogas. (...) Visi pastebi, kad mes iš tiesų rengiamės labai atsakingai ir norime padaryti, kad tas pirmininkavimas būtų sklandus, būtų priimta kuo daugiau teisės aktų, kurie šiuo metu laukia savo eilės Europos Parlamente arba dėl kurių reikia susitarti Tarybos lygmeniu“, – kalbėjo J. Neliupšienė.

Lietuva pradės pirmą kartą pirmininkauti ES Tarybai jau nuo liepos 1 dienos. Lietuvos pareigūnai ir diplomatai pirmininkavimo patirtį iš kitų ES narių ėmė kaupti dar 2006 metais, o aktyvus pasirengimas vyksta nuo 2010 metų, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

Pirmininkavimo ES Tarybai metu planuojama daugiau kaip 200 renginių, laukiama atvykstant apie 20–30 tūkst. svečių.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7