Lietuvoje

2017.03.30 16:29

Imunologas – apie vėžio gydymą soda

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.03.30 16:29

Viešoje erdvėje dažnai pasirodo informacija apie įvairius alternatyvios medicinos būdus vėžiui gydyti, pavyzdžiui, italų alternatyvios medicinos atstovo Tullio Simoncinio idėja, kad vėžį galima išgydyti soda. Tačiau Nacionalinio vėžio instituto imunologas dr. Marius Strioga teigia, šis metodas yra visiškai nepagrįstas.

„T. Simoncinio idėjos yra dvi ir jos viena kitai prieštarauja. Visų pirma, jis neigia, kad vėžys yra mūsų audinių pakitusi forma, ir teigia, kad tai yra grybelinė infekcija, bei siūlo ją gydyti geriamąja soda“, – sako imunologas M. Strioga ir priduria, kad galvojimas, jog vėžys yra grybelis yra nesąmonė.

Pasak pašnekovo, atrodo, kad italų gydytojo idėjoje racionalumo yra galbūt todėl, kad yra žinoma, jog vėžys yra „rūgštus“.

„Dėl savo medžiagų apykaitos ypatumų jame kaupiasi pieno rūgštis, taigi rūgštumas yra vėžio ląstelių veiklos pasekmė. Tai galbūt kažkam kilo idėja, kad, jei tą terpę neutralizuosi su soda, tai vėžiui pakenks. Galbūt tam tikram laikui tai vėžį ir išmuštų iš vėžių, bet kad tai pagydytų vėžį ir priverstų jį išnykti, yra didžiausia nesąmonė“, – tikina pašnekovas.

Plačiau – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.