Lietuvoje

2017.03.30 16:29

Imunologas – apie vėžio gydymą soda

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.03.30 16:29

Viešoje erdvėje dažnai pasirodo informacija apie įvairius alternatyvios medicinos būdus vėžiui gydyti, pavyzdžiui, italų alternatyvios medicinos atstovo Tullio Simoncinio idėja, kad vėžį galima išgydyti soda. Tačiau Nacionalinio vėžio instituto imunologas dr. Marius Strioga teigia, šis metodas yra visiškai nepagrįstas.

„T. Simoncinio idėjos yra dvi ir jos viena kitai prieštarauja. Visų pirma, jis neigia, kad vėžys yra mūsų audinių pakitusi forma, ir teigia, kad tai yra grybelinė infekcija, bei siūlo ją gydyti geriamąja soda“, – sako imunologas M. Strioga ir priduria, kad galvojimas, jog vėžys yra grybelis yra nesąmonė.

Pasak pašnekovo, atrodo, kad italų gydytojo idėjoje racionalumo yra galbūt todėl, kad yra žinoma, jog vėžys yra „rūgštus“.

„Dėl savo medžiagų apykaitos ypatumų jame kaupiasi pieno rūgštis, taigi rūgštumas yra vėžio ląstelių veiklos pasekmė. Tai galbūt kažkam kilo idėja, kad, jei tą terpę neutralizuosi su soda, tai vėžiui pakenks. Galbūt tam tikram laikui tai vėžį ir išmuštų iš vėžių, bet kad tai pagydytų vėžį ir priverstų jį išnykti, yra didžiausia nesąmonė“, – tikina pašnekovas.

Plačiau – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Populiariausi

Rokas Masiulis

Lietuvoje

2020.07.03 11:58

Masiulis buvo numatęs LAKD vadovo atleidimą: aš jau nesu ministras, tai Andrejevą greičiausiai irgi pašalins Landsbergis: atleidimas – žingsnis atgal; atnaujinta 12.57

8
Kauno oro uostas

Lietuvoje

2020.07.03 17:46

SAM atnaujino duomenis, iš kurių šalių gali atvykti užsieniečiai: pokyčiai dėl Liuksemburgo pasikeitė rekomendacijos dėl Čekijos; atnaujinta 18.01

5