Lietuvoje

2017.03.29 15:54

S. Skvernelis: situacija rimta, bet „valstiečių“ frakcija neskyla

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt, BNS2017.03.29 15:54

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto sprendimas pritarti Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Vytauto Didžiojo universitetų (VDU) susijungimui nelaukiant, ką nuspręs Švietimo ir mokslo ministerijos darbo grupė, supykdė premjerą Saulių Skvernelį. Jis net paskelbė suabejojęs, kad LVŽS deklaruota pokyčių idėja nebuvo tik gražus ir viliojantis rinkiminis šūkis, ir ketina etikos sargams apskųsti „valstietį“ Eugenijų Jovaišą. Tačiau partijos skilimo galimybės S. Skvernelis dar nemato.

Po komiteto sprendimo S. Skvernelis savo nuomonę išreiškė „Facebook“.

Jo teigimu, sprendimas yra ne kas kita, kaip desperatiškas bandymas išgelbėti universitetą, kuris savo esme jau seniai diskreditavo tiek mokytojo profesiją, tiek ir visą mūsų valstybės švietimo sistemą.

„Man nesuvokiama, kodėl reikėjo galvotrūkčiais laiminti šį susijungimą. Nesuvokiama, kodėl ignoruojama ministro pirmininko įsakymu sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta iki balandžio 28 dienos išanalizuoti ir pateikti SISTEMINIUS švietimo sistemos pertvarkos sprendimus“, – pyktį liejo premjeras.

Kreipsis į Etikos ir procedūrų komisiją

Jis teigė darantis išvadą, kad balsavusiems už LEU ir VDU susijungimą sisteminė pertvarka ir valstybės interesai nerūpi.

„Aš, kaip Seimo narys, rengiu kreipimąsi į parlamento Etikos ir procedūrų komisiją. Prašysiu įvertini Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos, kuris buldozeriu stumia savo buvusios darbovietės išlikimo klausimą, elgesį. Lauksiu komisijos atsakymo, ar tai nėra akivaizdus interesų konfliktas“, – pareiškė jis.

E. Jovaiša yra buvęs LEU Istorijos fakulteto dekanas, Edukologijos universitete, kai šis dar vadinosi Vilniaus pedagoginiu institutu, jis įsidarbino dar 1977 metais.

E. Jovaiša. BNS nuotr.

Atvirai pliekė „valstiečius“

„Pasakysiu dar daugiau: po šiandienos komiteto sprendimo man kyla labai rimtų abejonių, ar prieš Seimo rinkimus LVŽS deklaruota pokyčių idėja nebuvo tik gražus ir viliojantis rinkiminis šūkis. Man taip pat kyla rimtų abejonių dėl to, ar pavyks įgyvendinti kitas esmines valstybei reikalingas reformas“, – žodžių į vatą nevyniojo premjeras.

Jis teigė visiškai pritariantis Gabrieliaus Landsbergio išsakytam vertinimui dėl Švietimo ir mokslo komiteto sprendimo. „Ką čia bepridursi“, – sakė jis.

„Iš principo, kas buvo padaryta – tai yra ir premjerui, ir jo suburtai ekspertų komandai, švelniai tariant, jie buvo pasiųsti po velnių“, – po balsavimo komitete trečiadienį sakė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

Švietimo ir mokslo ministrės sudaryta darbo grupė iki balandžio pabaigos turi nuspręsti dėl aukštojo mokslo pertvarkos, aukštųjų mokyklų sujungimo. Tačiau VDU ir LEU susijungimo klausimas Seime skubinamas nepaisant šios darbo grupės.

Partijos skilimo dar nemato

Vėliau premjeras vyriausybės ir parlamentarų nesutarimus dėl aukštojo mokslo reformos įvertino kaip rimtą situaciją, bet teigė, kad apie partijos skilimą kalbėti nėra pagrindo.

„Aš tikrai nenoriu to vertinti kaip skilimo, bet yra tikrai rimta situacija“, – BNS cituoja S. Skvernelį.

Paklaustas, ar Seime nesant politinės valios reformai ne be reikalo dirba jo sudaryta darbo grupė, kuri rengia mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarkos planą, S. Skvernelis sakė, jog su tuo galima sutikti.

„Iš principo tokia prielaida galima, galima sutikti, kad apskritai kalbant apie deklaruotus pokyčius rinkimų metu, ko gero, mes matome, kad tai virsta į deklaracijas“, – teigė S. Skvernelis.

Dėl kitų reformų nebijo

Anot BNS, S. Skvernelis tikino nesibaiminantis dėl kitų vyriausybės planuojamų reformų.

„Tai vienintelis komitetas, kuris nuo pat pradžių elgėsi nesuvokiamai, nesuvokiamai ir ministrės atžvilgiu, nors ji tikrai daug deda pastangų, per daug net pastangų ir laiko aukojama ir formaliems, ir neformaliems susitikimams. Tai yra požiūris, nukreiptas galbūt į 19 amžių“, – žurnalistams teigė premjeras.

„Nė iš vieno (kito – aut.) ministro neišgirdau net panašių užuominų į tas, kokios šiandien vyksta. Pasakymai, kad mes tave paskyrėme ministre, tai atleiskite, paskyrė ministrę respublikos prezidentė ministro pirmininko teikimu. Tai yra esminis dalykas“, – dėstė jis.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5