Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.29 09:50

Prisipažinusiems apie nesąžiningą konkurenciją – 15 proc. mažesnė bauda

LRT.lt 2017.03.29 09:50

Konkurencijos taryba, įvertinusi iš suinteresuotų šalių gautas pastabas ir pasiūlymus, patvirtino atsakomybę lengvinančios aplinkybės taikymo tvarką. Pagal naują tvarką, prisipažinusiems apie nusižengimą konkurencijai bus taikoma 15 proc. mažesnė bauda.

Tvarka parengta atsižvelgus į tai, kad nuo vasario 1 d. naujoje Konkurencijos įstatymo redakcijoje buvo įtvirtinta atsakomybę lengvinanti aplinkybė. Atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikoma tai, kad ūkio subjektas ar viešojo administravimo subjektas tyrimo metu pateikia Konkurencijos tarybai rašytinį pripažinimo pareiškimą apie padarytą pažeidimą ir numatytą baudą, taip sudarydamas sąlygas efektyviau atlikti tyrimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sąlygas efektyviau atlikti tyrimą Konkurencijos taryba įvertina atsižvelgdama į realią tikimybę sumažinti sunaudojamus išteklius, pažeidimu įtariamų ūkio subjektų ar viešojo administravimo subjektų skaičių, į tai, kiek iš jų ketina pateikti pripažinimo pareiškimus, ir kitas aplinkybes.

Pritaikiusi lengvinančią aplinkybę, pagal kurią tyrimo metu pripažįstamas Konkurencijos įstatymo pažeidimas ir skiriama bauda, Konkurencijos taryba baudą sumažina 15 procentų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi