Lietuvoje

2017.03.29 09:27

V. Pranckietis paragino G. Kėvišą trauktis

ELTA2017.03.29 09:27

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis įsitikinęs, kad Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) direktorius Gintautas Kėvišas privalo pasitraukti iš einamų pareigų, ir stebisi, kad teatro vadovas to iki šiol nepadarė.

„Kada visi valstybės vadovai kalba apie tai ir kada įvardijama tokiais, net negražiais epitetais, tai neįsivaizduoju, kaip tas žmogus turi tokio užsispyrimo būti tvirtas, įrodinėti ir sakyti, kad ne, aš čia vienas teisus, jūs visi neteisūs. Labai kviesčiau poną Kėvišą suprasti savo padėtį, savo vertę ir kultūros visuomenėje, ir tarp politikų. Gero vardo jau nebėra, tad ar tikrai reikia laikytis tos kėdės?“ – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovas pridūrė, kad, G. Kėvišui laikantis savo pozicijos, šiuo klausimu ilgainiui bus rastas sprendimas.

„Tada reikalingos įstatymo pataisos ir reikalingi visokie žingsniai, ir jie vis tiek, matyt, bus padaryti, kad būtų pasiektas rezultatas“, – teigė V. Pranckietis.

Kaip žinoma, pretenzijų G. Kėvišo atžvilgiu kilo dėl interesų derinimo, LNOBT sudarant sutartį su jo sūnaus vadovaujama įmone. Pats ilgametis teatro direktorius savo kaltės situacijoje neįžvelgia.

Antradienį Seimas ėmėsi Profesionaliojo scenos meno įstatymo pataisų, kuriomis siūloma įteisinti galimybes atleisti teatrų ar koncertinių įstaigų vadovus bei apriboti jų kadencijų skaičių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.