Lietuvoje

2017.03.29 16:21

Į Vilnių atskrido pirmasis „bevizės erdvės“ lėktuvas iš Gruzijos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.03.29 16:21

Trečiadienį Vilniaus oro uoste sutikti pirmieji Gruzijos piliečiai, atskridę į Lietuvą be vizų tiesioginiu reisu iš Gruzijos miesto Kutaisio.

Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius kartu su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi, Europos Komisijos atstovybės vadovu Arnoldu Pranckevičiumi ir Gruzijos ambasadore Lietuvoje Khatuna Salukvadze Vilniaus oro uoste pasveikino pirmuosius Gruzijos piliečius, atskridusius į Lietuvą be vizų, skelbiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Nuoširdžiai sveikiname bičiulius iš Gruzijos, nuo šiol galinčius be vizų keliauti po Europos Sąjungos valstybes. Šis reikšmingas Gruzijos pasiekimas leis mums dar labiau gilinti draugiškus Lietuvos-Gruzijos santykius, geriau pažinti kultūrą, istoriją, tradicijas. Lietuva pasiruošusi ir toliau remti Gruziją, siekiančią dar gilesnio suartėjimo su ES, o bevizis režimas – svarbus žingsnis jūsų tikslo link!” – sutikimo šventės metu sakė viceministras.

Bevizis režimas su ES Gruzijai įsigaliojo kovo 28 d. Nuo šios dienos visi Gruzijos piliečiai, turintys biometrinius pasus, gali be vizų keliauti į 26 ES šalis (išskyrus Didžiąją Britaniją ir Airiją) bei 4 asocijuotas Šengeno erdvės valstybes (Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją ir Šveicariją) trumpalaikėms kelionėms verslo, turizmo, šeimos tikslais. Siekdama šio sprendimo, Gruzija ilgai ir atsakingai ruošėsi, įgyvendino visus keltus reikalavimus tokiose srityse kaip dokumentų apsauga, integruotas sienų valdymas, kova su organizuotu nusikalstamumu, migracijos valdymas bei kitose.

Tokį pat ilgą reformų kelią yra nuėjusi ir Ukraina. Tikimasi, kad visos likusios techninės procedūros bus atliktos artimiausiu metu ir jau šių metų vasarą bus galima sutikti pirmuosius Ukrainos piliečius, į Lietuvą atvykusius be vizų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.