captcha

Jūsų klausimas priimtas

Keturguba žmogžudyste įtariamas E. Anupraitis suimtas trims mėnesiams

Trečiadienio popietę keturių savo šeimos narių nužudymu įtariamas Egidijus Anupraitis atvežtas į Kauno apylinkės teismą. Teismas vyrui skyrė maksimalų 3 mėn. suėmimo terminą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Papildyta 16.22 val.

Kauno apylinkės teismas praneša, kad patenkino prokurorės prašymą ir leido trijų mėnesių laikotarpiui suimti 26 metų E. Anupraitį, kuris įtariamas keturguba žmogžudyste.

Tyrimo duomenimis, šių metų kovo 25–27 dienomis apsaugos darbuotoju dirbantis E. Anupraitis, įtariama, nužudė savo motiną, tėvą, močiutę ir dėdę. Be to, jam pateikti įtarimai sunkiai sutrikdžius savo senelio sveikatą.

Teismas, skirdamas suėmimą, atsižvelgė į tai, kad E. Anupraitis pasišalino iš įvykio vietos ir kelias dienas slapstėsi nuo policijos pareigūnų.

„Iš teismui pateiktos medžiagos matyti, kad E. Anupraitis ruošėsi išvykti iš Lietuvos. Užsienyje anksčiau yra mokęsis ir turi ryšių. Yra pagrindo manyti, kad jis, būdamas laisvėje ir norėdamas išvengti jam gresiančios itin griežtos laisvės atėmimo bausmės, gali bėgti (slėptis) nuo pareigūnų ar teismo“, – suėmimo motyvus aiškino teisėjas Audrius Meilutis.

Be to, teismas atsižvelgė į tai, kad E. Anupraitis nepripažįsta savo kaltės, todėl, būdamas laisvėje, jis gali trukdyti procesui: paveikti liudytojus ar kitus asmenis, paslėpti ar sunaikinti daiktus, reikšmingus tyrimui.

Taip pat ikiteisminio tyrimo teisėjas A. Meilutis atsižvelgė į tai, kad įtariamasis buvo sulaikytas su ginklu, o nužudytiesiems padarytos daugybinės šaunamojo pobūdžio žaizdos.

„Įtariamojo elgesys rodo jo pavojingumą visuomenei. Jis gali daryti naujus nusikaltimus, todėl būtina apsaugoti visuomenę nuo galimų grėsmių“, – sakė teisėjas.

Šią nutartį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

Valstybės skirto advokato Valterio Aleknos teigimu, E. Anupraičio būsena šiuo metu yra prasta. Įtariamasis apklausos metu teigia buvęs namuose, tačiau apie keturių žmonių nužudymą nieko pasakyti negali.

„Žmogus normaliai bendrauja, bet matosi, kad yra suvargęs ir pasimetęs. Matosi, kad jį slegia visi šie įvykiai. Jis davė parodymus. Kaltės nepripažįsta, sako, kad buvo tuo metu toje gyvenamojoje patalpoje, ten kur gyvena tėvai. Apie nusikaltimą jis nekalba. Jis nepripažįsta, kad nušovė savo giminaičius“, – Kauno apylinkės teisme sakė V. Alekna.

Prokurorė Auksė Lipkevičienė anksčiau prašė skirti maksimalią kardomąją priemonę, tačiau, advokato manymu, suėmimo laikas turėtų būti trumpesnis.

„E. Anupraitis nesakė, ar planavo kažkur vykti. Šiandien sprendžiama tik dėl kardomosios priemonės skyrimo. Aš prašiau trumpinti laikotarpį, nes nėra pagrindo skirti maksimalaus. Jis kaltę neigia. Jis slėptis neketina, jo būsena yra prasta. Šiandien jis tepasakė, kad neprieštarauja, kad jam būtų skirta kardomoji priemonė“, – sakė V. Alekna.

Prokurorė A. Lipkevičienė Kauno apylinkės teisme atskleidė, kad, remiantis šiuo metu turimais duomenimis, nužudyta šeima prieš nusikaltimą miegojo. Prokurorė teigia, kad įtariamasis mandagiai ir rišliai atsakinėja į užduodamus klausimas, tačiau apie nusikaltimą kalba miglotai.

„Kol kas jis nėra linkęs pasakoti, kas nutiko. Galiu pasakyti tiek, kad bendradarbiauti jis nenusiteikęs. Jis kalba, tačiau visiškai ne apie tuos dalykus, kurie mums reikalingi“, – DELFI trečiadienį teigė prokurorė Auksė Lipkevičienė.

Iškart po kraupių žudynių kilo abejonių dėl įtariamojo psichikos būklės. Tačiau E. Anupraitį apklaususi prokurorė teigė, pirmas įspūdis toks, kad vyras suvokė, ką daro.

„Žinoma, sunku spręsti apie jo būklę. Tai padarys ekspertai. Tačiau aš esu mačiusi kur kas blogesnės būklės žmonių“, – kalbėjo A. Lipkevičienė.

Prokurorės teigimu, jokių emocijų apklausos metu įtariamasis nerodė.

Kaip įtariama, tėvus, močiutę ir neįgalų dėdę nušovusiam, o 81-erių senelį sunkiai sužeidusiam vyrui prokurorai prašys skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą trims mėnesiams.

Kaip sakė Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius, dar iki apklausiant įtariamąjį, kilo abejonių dėl psichologinės ir psichinės įtariamojo būklės, todėl jam bus atliekama ekspertizė. Kaip įtariama, Gaižėnų kaime, Kauno rajone, su artimaisiais gyvenęs vyras, mažiausiai 21 šūvį paleido šeštadienio vakarą, jų pasigedę giminaičiai policijai apie nusikaltimą pranešė pirmadienio pavakarę.

Po visą naktį trukusių paieškų, 27-erių įtariamąjį policija sulaikė antradienį prie Marijampolės autobusų stoties. Apie jį pareigūnams pranešė gyventojai. Sulaikomas vyras nesipriešino, jis turėjo savigynai išduotą kovinį ginklą.

BNS nuotr.
Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...