Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.28 23:03

Darbas su socialinės rizikos asmenimis: nesuteikia net elementarių darbo priemonių

Įstatymais griežtinant vaikų apsaugą, su šeimomis dirbantys socialiniai darbuotojai neturi net elementarių darbo priemonių. Savivaldybės dirbančiųjų su socialinės rizikos asmenimis neaprūpina transportu, telefonais, nesuteikia apsaugos priemonių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teigia, kad telefonai, automobiliai – tai būtinos priemonės, kurios privalomos net pagal darbo kodeksą, todėl savivaldybės turi trūkumus taisyti.

Pėstute arba viešuoju transportu, už kurį moka iš savo kišenės, – taip Alytaus socialinių paslaugų centre dirbantys socialiniai darbuotojai pasiekia socialinės rizikos šeimas. Jų mieste yra apie 140, ir 11 socialinių darbuotojų turi pas visus suspėti.

Centro vadovė sako, kad tik skubiais atvejais jie gali pasinaudoti įstaigos transportu, todėl keli papildomi automobiliai tikrai praverstų.

„Žinote, kas galėtų atsisakyti kokio nors gėrio, jeigu jis būtų suteiktas. Jeigu būtų mums pasiūlymas, ar norėtumėme, kad įstaiga gautų tris automobilius, kurie būtų skirti socialinės rizikos šeimų darbuotojoms vykti pas šeimas, mes tikrai neatsisakytume“, – sako Alytaus socialinių paslaugų centro direktorė Gita Špucienė.

Pernai Alytus sutaupė apie 3 mln. eurų iš socialinėms reikmėms skirtų lėšų, tačiau dalis šių pinigų buvo panaudota ne socialinių darbuotojų darbo sąlygoms gerinti, bet pėsčiųjų, dviračių takams, bokšteliui baseine įrengti.

Daugiau apie tai – Jevgenijaus Bardausko ir Rūtos Lankininkaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi