Lietuvoje

2017.03.29 06:48

Žudynės Gaižėnų kaime: buvo taikytasi į gyvybiškai svarbias vietas

DELFI.lt, LRT.lt2017.03.29 06:48

Antradienį, vidurdienį, policija pranešė, kad 4 savo šeimos narių nužudymu įtariamas Egidijus Anupraitis sulaikytas Marijampolėje, šalia stoties. Kaip pabrėžta spaudos konferencijoje, šautinės žaizdos ant aukų kūnų rastos ties gyvybiškai svarbiais organais, taip pat paleistas net 21 šūvis – tokia informacija leidžia daryti prielaidą, kad nusikaltimas darytas tyčia ir apgalvotai. 

Pasak Kauno apygardos prokuratūros vyr. prokuroro Dariaus Valkavičio, buvo taikytasi į gyvybiškai svarbias kūno vietas, iš to galima spręsti, kad turėtas aiškus tikslas nužudyti asmenis. Buvo paleistas bent 21 šūvis. Kaip buvo pabrėžta, norint iš šautuvo iššauti tiek šūvių, jį reikėjo bent 2 kartus užtaisyti. Užtaisant ginklą, praeina šiek tiek laiko, tad kyla prielaida, kad įtariamasis nusikaltimą darė apgalvotai, ne impulsyviai. Grumtynių požymių nusiklatimo vietoje nerasta. 

„Prokurorai veiką kvalifikuota kaip ir tyčinį nužudymą – savo artimo giminaičio ir dviejų ir daugiau asmenų. Kalbant apie nusikaltimo padarymo aplinkybes, galiu pasakyti tai, kad įvykio vietoje buvo paleistas mažiausiai 21 šūvis. Žiūrint į sužalojimus, kuriuos matome žuvusiųjų kūnuose, galime pasakyti, kad buvo taikomasis į gyvybiškai svarbias kūno vietas. Iš to šiandien galime spręsti, kad įtariamasis turėjo tikslą nužudyti asmenis, nes iš esmės po tokių sužalojimų išgyventi nėra galimybės“, – kalbėjo prokuroras.

Įtariamasis nusikaltimui įvykdyti naudojo asmeninį legaliai išduotą ginklą. Jį jis įsigijo šiemet, kovo mėnesį. Įtariamasis, prieš įsigydamas ginklą, atliko visus būtinus patikrinimus.

„Vienareikšmiškai šiandien mums jau kyla abejonių dėl įtariamojo tiek psichologinės, tiek psichiatrinės būklės“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo Kauno policijos viršininkas Darius Pliavga. Pasak jo, prokurorai kreipsis į psichiatrus, psichologus tam, kad būtų įvertinta psichinė būklė. Plačiau komentuoti įtariamojo psichinę būklę atsisakyta. 

Kaip laidoje „Laba diena, Lietuva“ pabrėžė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, visų pirma reikėtų tirti įtariamojo psichiką, nes praktika rodo, kad tokiais atvejais dažnai nustatoma psichikos sutrikimų. 

Pasak prokuroro, kuo toliau, tuo sudėtingiau nustatyti tokių nusikaltimų motyvus. Jie nėra aiškūs ir šiuo atveju. 

Kaip spaudos konferencijoje sakė Kauno policijos viršininkas Darius Pliavga, daroma prielaida, kad nusikaltimas galėjo būti įvykdytas šeštadienio vakarą. Jis pabrėžė, kad šeima buvo rami, į namą, kuriame įvykdytas nusikaltimas, policja nebuvo kviesta nė karto. 

Įtariamasis policijos buvo užkluptas netikėtai, iš nugaros. Jis turėjo savo asmeninį šaunamąjį ginklą, bet pareigūnams pasipriešinti nespėjo. E. Anupraičio ieškantys pareigūnai dėvėjo neperšaunamas liemenes. 

Antradienį popiet paskelbta, kad įtariamasis iš Marijampolės areštinės pervežamas į Kauną.

DELFI korespondentas Martynas Žilonis iš įvykio vietos pranešė, kad, remiantis liudininkų pasakojimu, E. Anupraitį žmonės pastebėjo einantį netoliese esančiu tiltu ir pranešė policijai.

Sekmadienį 17.45 val. gautas pranešimas, kad Kauno r. Gaižėnų kaime rasti keturių žmonių kūnai su šautinėmis žaizdomis: vyro, jo žmonos, mamos ir brolio. Įvykio vietoje rastas sužalotas senelis (gimęs 1936 m.), kuris ištiktas šoko, išvežtas į ligoninę.

Įtariamojo ieškojo ne tik policija, bet ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai bei pasieniečių sraigtasparnis. Buvo paskelbta ir 26-erių E. Anupraičio tarptautinė paieška.

Jis iki šiol pareigūnams nežinomas, nė karto neteistas ir psichinėmis problemomis nesiskundęs jaunas vyras, dirbęs apsaugininku. 

Vyras nebuvo žinomas ir medikams – dėl jokių psichinių ligų jis nebuvo gydomas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.