Lietuvoje

2017.03.28 11:17

V. Pranckietis: smerkiame tai, kas vyksta Baltarusijoje

LRT.lt2017.03.28 11:17

Prasidėjusioje parlamentinėje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos asamblėjoje Varšuvoje dominuoja regiono saugumo tema, padėtis Baltarusijoje ir Ukrainoje, rašoma pranešime spaudai. „Pastarųjų dienų įvykiai Baltarusijoje kelia didelį susirūpinimą. Smerkiame jėgos struktūras panaudojus brutalius fizinius veiksmus prieš taikius gyventojus ir piktinamės šiurkščiais  susirinkimo ir saviraiškos laisvės pažeidimais. Griežtai smerkiame taikių protestuotojų, demokratinės opozicijos lyderių, žiniasklaidos atstovų ir  daugybės pilietinės visuomenės aktyvistų sulaikymus“, – sakė Seimo pirmininkas.

Jis taip pat akcentavo, kad Ukrainos klausimas negali dingti iš Europos politikos darbotvarkės. „Prisimindami Maidano įvykių trečiąsias metines, suprasdami padėties Ukrainoje svarbą Europos saugumo architektūrai ir šių dienų Europos Sąjungoje vykstančius procesus, matome būtinumą mums visiems kartu stengtis, kad Ukrainos klausimas neišnyktų iš politinės dienotvarkės, neatsidurtų paraštėse“, – teigė parlamento vadovas.

Antradienį, kovo 28 d. Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų vadovai Viktoras Pranckietis, Marekas Kuczynskis ir Andrijus Parubijus pasirašys trišalę rezoliuciją, kuria išreikš oficialią asamblėjos dalyvių poziciją regiono saugumo klausimu.

Antradienį numatyti Lietuvos Seimo vadovo susitikimai su Lenkijos prezidentu A. Duda, dvišaliai pokalbiai su Lenkijos Senato ir Seimo vadovais Stanislawu Karczewskiu bei M. Kuczynskiu, Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininku A. Parubijumi.

Per dvišalius susitikimus bus kalbama regioninio saugumo klausimais, bus aptariama, kaip stiprinti visuomenės atsparumą propagandai, kaip stiprinti ekonominį atsparumą, taip pat bus kalbama apie branduolinį saugumą, elektros tinklų izoliacijos žalą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.