Lietuvoje

2017.03.28 10:47

Bevizį režimą simboliškai vienas pirmųjų išbandys Gruzijos prezidentas – atvyks į Lietuvą

LRT.lt2017.03.28 10:47

Oficialiai įsigaliojo bevizis režimas tarp Europos Sąjungos (ES) ir Gruzijos. Vienas pirmųjų jį simboliškai išbandys Gruzijos prezidentas Georgijus Margvelašvilis, kuris ketvirtadienį, kovo 30 d., su oficialiu vizitu lankysis Lietuvoje.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė išplatintame vaizdo įraše pasveikino Gruzijos žmones su galimybe laisvai keliauti po Europą.

Vaizdo sveikinime Lietuvos vadovė pabrėžė, jog kovo 28-oji – ypatinga diena: „Nuo šiandien lietuvių ir gruzinų tautos taps dar artimesnės. Tai didelis europinės integracijos laimėjimas, pasiektas nuosekliomis šios valstybės pastangomis.“

Pasak prezidentės, tvirtas Gruzijos įsipareigojimas laisvei ir demokratijai yra pavyzdys visam regionui. Lietuva yra patikima šios šalies partnerė ir visuomet nuoširdžiai rėmė, remia ir rems Gruziją.

Susitikime su G. Margvelašviliu valstybių vadovai aptars dvišalius santykius, Gruzijos europinės integracijos ir įgyvendinamų reformų pažangą. Didelis dėmesys bus skirtas saugumo situacijai, priemonėms Rusijos grėsmei atremti, bendradarbiavimo su NATO klausimams.

Plačiau apie bevizį režimą – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.