Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.28 08:52

Seimas spręs, ar didinti Europos kūrinių kiekį televizijos eteryje

Seimas turėtų svarstyti grupės konservatorių užregistruotą Visuomenės informavimo įstatymo pataisą, kuri įpareigotų, kad daugiau kaip pusę lietuviškos televizijos eterio sudarytų Europos kūriniai.

Šiuo metu Visuomenės informavimo įstatyme nurodoma, kad daugiau kaip pusė Lietuvos televizijų transliuojamo turinio turi būti europietiška produkcija, kai tai įmanoma. Grupė konservatorių siūlo panaikinti šią išlygą ir palikti tik tiesioginį įpareigojimą dėl televizijų programas sudarančios Europos kūrinių dalies.

Tačiau Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Povilas Urbšys sako, kad šį įstatymo pakeitimą reikia geriau išanalizuoti ir rasti būdų, kaip problemą išspręsti nepabloginant situacijos.

Pasak projekto autorių, pastaraisiais metais lietuviškose televizijose smarkiai išaugo Rusijoje sukurto turinio kiekis, o Rusija, anot pataisos iniciatorių, televiziją laiko savo „minkštosios galios“ instrumentu.

Šį mėnesį Lietuvos radijo ir televizijos komisijos paskelbtas tyrimas rodo, kad daugiausiai – beveik 40 proc. – Rusijoje sukurtos produkcijos sudarė „Lietuvos ryto“ televizijos eterį, o daugiau kaip trečdalį savo eterio rusiška produkcija užpildė Baltijos televizija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi