Lietuvoje

2017.03.27 17:31

Tinkamiausiais vadovauti LVAT pripažinti G. Kryževičius ir R. Gadliauskas

LRT.lt2017.03.27 17:31

Pretendentų į teisėjus atrankos komisija (PTAK) baigė atrankos į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko pareigų vykdymą. PTAK iš keturių pretendentų tinkamiausiais į į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko pareigas pripažino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją Gintarą Kryževičių ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėją Ramūną Gadliauską, skelbiama pranešime spaudai.

PTAK savo sprendimus priima įvertinusi pretendentų turimas profesines žinias ir įgūdžius, duomenis apie pretendentų teisinio darbo stažą, kiekybinius ir kokybinius teisinės veiklos rodiklius, mokslinę ir pedagoginę veiklą juos charakterizuojančius dokumentus, viešą informaciją apie pretendentus, motyvaciją užimti pareigas į kurias pretenduoja bei pokalbio metu pateiktus pretendentų atsakymus į PTAK narių klausimus.

Kurie iš atrankose dalyvavusių ir geriausiai įvertintų kandidatų bus paskirti į konkrečias pareigas, sprendžia prezidentė. Šalies vadovė teisėju gali paskirti bet kurį iš PTAK atrinktų pretendentų, taip pat galimas ir toks variantas, kai nepaskiriamas nė vienas atrinktas pretendentas. Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos vertinimai prezidentės nesaisto.

Su PTAK išvadomis galite susipažinti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.