Lietuvoje

2017.03.27 16:24

Ž. Mikėnaitė pirmadienį buvo apklausta STT kaip specialioji liudytoja

LRT.lt, BNS2017.03.27 16:24

Iš pareigų besitraukianti Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė pirmadienį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų buvo apklausta kaip specialioji liudytoja, vykstant tyrimui dėl piktnaudžiavimo Kauno tardymo izoliatoriuje.

„Šiandien bendravau pirmą kartą su ministerija ir pirmą kartą su STT“, – BNS sakė Ž. Mikėnaitė.

STT atstovė spaudai Renata Saulytė BNS patvirtino, jog Kalėjimų departamento vadovė buvo apklausta kaip specialioji liudytoja.

Specialaus liudytojo statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pareikšti nepakanka.

Ž. Mikėnaitė tvirtino, kad jos apklausa STT ir atsistatydinimas yra nesusiję.

Teisingumo ministrė pasirašė įsakymą dėl Kalėjimų departamento vadovės atleidimo. Ž. Mikėnaitei  bus išmokėta finansinė  kompensacija už nepanaudotas atostogas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Teisingumo ministerija atlieka tarnybinį patikrinimą dėl Ž. Mikėnaitės ir Kauno tardymo izoliatoriaus laikinojo vadovo Edvardo Kviatkausko galimų tarnybinių nusižengimų viešųjų pirkimų, valstybės lėšų panaudojimo ir kitose įstaigos valdymo srityse. Atsižvelgus į komisijos pateiktą informaciją, teisingumo ministrės sprendimu šie asmenys laikinai nušalinti nuo pareigų.

Teisingumo ministerijos inicijuotas tarnybinis patikrinimas vyksta toliau ir bus baigtas iki balandžio 7 dienos. Teisės aktai numato galimybę tęsti pradėtą tarnybinio nusižengimo patikrinimą ir priimti sprendimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo net ir tuo atveju, kai pataisos pareigūnas atleidžiamas iš tarnybos. Pareigūnų galimai netinkami veiksmai ar neveikimas bus įvertinti įstatymų numatyta tvarka.

Savo tyrimus šiose įstaigose taip pat atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba, Valstybės kontrolė ir Viešųjų pirkimų tarnyba. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.