Lietuvoje

2017.03.27 14:18

L. Linkevičius: jei Baltarusijoje vėl atsiras politinių kalinių, grįšime prie sankcijų klausimo

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.03.27 14:18

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius neatmeta, kad Vakarų šalys prieš Baltarusiją gali imtis naujų sankcijų, jei ten vėl atsiras politiniai kaliniai. Taip jis LRT RADIJUI komentuoja šeštadienį Minske numalšintus antivyriausybinius protestus. 

Skirtingais duomenimis, čia galėjo būti sulaikyta nuo kelių šimtų iki tūkstančio žmonių, tarp jų – kelios dešimtys žurnalistų. Pasak L. Linkevičiaus, tokie veiksmai Baltarusijai nebus į naudą.

LRT radijui sako Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Tai iš tikrųjų atsilieps ne tik vidaus politikoje, kur padėtis tokiu būdu nebus stabilizuota, bet tai atsilieps ir tolimesniuose santykiuose su Europos Sąjunga ir atitinkamai – iš to išplaukiančiose visuose kituose susitarimuose, kurie, iš tikrųjų, būtų naudingi Baltarusijai, kaip šaliai. 

Taip kad čia yra Baltarusijos valdžios pasirinkimas, o mūsų pareiga – principingai ir adekvačiai reaguoti į tą situaciją. Deja, ta reakcija bus griežta ir toliau. Jeigu ten vėl atsiras politiniai kaliniai, tai, be jokios abejonės, vėl bus grįžtama prie sankcijų klausimo“, – LRT RADIJUI kalbėjo L. Linkevičius. 

Tuo metu Rusijos žiniasklaida kiek anksčiau skelbė, kad pirmadienį Rusijos teismas svarstys žymaus šios šalies opozicijos lyderio Aleksėjaus Navalno likimą. Jis sekmadienį kartu su šimtais kitų opozicijos aktyvistų buvo suimtas per Maskvoje vykusį nesankcionuotą mitingą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.