Lietuvoje

2017.03.26 21:53

S. Skvernelis: vienintelis Vilniaus mero darbas – nupjauta tuja

BNS2017.03.26 21:53

Premjeras Saulius Skvernelis kritikuoja Vilniaus miesto merą liberalą Remigijų Šimašių. Anot ministro pirmininko, vienintelis per kadenciją nuveiktas mero darbas – nupjauta nelegalios tvoros tuja, tačiau proveržio kitose srityse nėra.

„Matyt, visi vilniečiai galėtų įvertinti ir labai vietoje būtų panaudoti tą terminologiją - konkretūs, realūs darbai. Aš per tuos du metus su trupučiu matyčiau vieną realų konkretų darbą. Nežinau, ar jis geras ar blogas, tai yra nupjautą tują prie Neries, kalbant apie nelegalias tvoras. Tą padarė Vilniaus meras. Daugiau kardinalių esminių pokyčių tikrai nematau, daug kas vyksta iš inercijos“, - LNK televizijos žinioms sakė S. Skvernelis.

Premjeras, kalbėdamas apie nupjautą tują, turėjo omenyje kovo pradžioje Žvėryne nupjautas nelegaliai užsodintas gyvatvores. Tvorų ardyme dalyvavo ir R. Šimašius, kuris simboliškai taip pat nupjovė keletą tujų.

S. Skvernelis merą kritikavo, kad nepasistūmėta su Nacionalinio stadiono projektu, dėl viešojo transporto konkursų ir kitų projektų.

„Matome, kad su Nacionaliniu stadionu situacija kol kas tokia pati, su baseinu didelių pokyčių nėra, matome problemas, kas yra su miesto infrastruktūros priežiūra. Įtampas kylančias, kas susiję su viešuoju transportu, sulaukiame irgi labai daug kontraversiškų dalykų, kas susiję su maršrutų pirkimo-pardavimo konkursu. Aš manau, kad lūkesčiai vilniečių, kurie buvo sukelti... konkretaus proveržio nematau“, - teigė ministras pirmininkas.

Kovo viduryje savivaldybė Nacionalinio stadiono konkurse atplėšė vokus su pasiūlymais ir priėmė trijų dalyvių pasiūlymus. Nacionalinio stadiono koncesijos konkursas paskelbtas pernai rugsėjo 7 dieną, tačiau paraiškų pateikimo terminas buvo pratęstas tris kartus, galiausiai - iki kovo 1 dienos.

Stadioną statyti panoro Turkijos statybos bendrovė „KAYI Construction“, „Icor“ inžinerinių tinklų bendrovės „Axis Industries“, „Kauno arenos“, „Venetus Capital“ ir „Cloud architektų“ konsorciumas ir bendrovė Vilniaus nacionalinis stadionas, kurią specialiai šiam projektui įkūrė „KDS grupė“ ir Lenkijos „Budimex“.

Kovo pradžioje paaiškėjo, kad Vilniuje keleivius dešimtadaliu maršrutų veš Latvijos keleivių mikroautobusais vežimo įmonė „Rigas mikroautobusų satiksme“ ir Lietuvoje tarpmiestinius reisus aptarnaujanti lietuviška bendrovė „Transrevis“ – bendrovių konsorciumas laimėjo vieną iš dviejų savivaldybės skelbto privataus  vežėjo konkurso dalių. Privatus vežėjas dideliais autobusais paaiškės vėliau.

Šiuos konkursus bandė sustabdyti „Vilniaus viešojo transporto“ darbuotojų profsąjunga, teigusi, kad konkursas neužtikrina įmonės darbuotojų teisių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI